Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 17:42 Versiunea pentru printare
Luni, 9 octombrie 2006, ora 17:42

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Pct.75
PL 14/2006 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 158/2005 privind concediile și indemnizațiile de asigurări sociale de sănătate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:164 47 33 15 34 12 7 8 8
- voturi pentru (DA):159 46 33 13 34 10 7 8 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:4 - - 2 - 2 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andreica Romică PNL DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD DA
15. Bivolaru Ioan PSD DA
16. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
17. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
18. Bónis István UDMR DA
19. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
20. Buciu Angela PRM DA
21. Buciuta Ștefan Minoritati DA
22. Buda Daniel PD-L DA
23. Canacheu Costică PD-L DA
24. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
25. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
26. Câmpanu Liviu PNL DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Ciopraga Mircea PNL DA
31. Cliveti Minodora PSD DA
32. Cocrea Olguța - DA
33. Crăciunescu Grigore PNL DA
34. Dan Iosif PSD DA
35. Diaconescu Marin PRM DA
36. Dida Corneliu Ioan PSD DA
37. Dobre Traian PNL DA
38. Dorneanu Valer PSD DA
39. Dragomir Gheorghe PNL DA
40. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
41. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
42. Dumitriu Mihai PSD DA
43. Dumitru Ion PSD DA
44. Dușa Mircea PSD DA
45. Duțu Stelian PD-L DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Faina Constantin PC DA
48. Fenechiu Relu PNL DA
49. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
50. Furo Iuliu Ioan PRM DA
51. Gabor Gheorghe PNL DA
52. Găleteanu Monalisa PSD DA
53. Gerea Andrei Dominic PNL DA
54. Gheorghe Valeriu PNL DA
55. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
56. Ghișe Ioan - DA
57. Giurgiu Mircia - DA
58. Glăvan Ștefan PC DA
59. Grigore Dan PD-L DA
60. Grosaru Mircea Minoritati DA
61. Gubandru Aurel PSD DA
62. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
63. Hoinaru Marian PNL DA
64. Iancu Iulian PSD DA
65. Ibram Iusein Minoritati DA
66. Ifrim Mircea PRM DA
67. Igaș Traian Constantin PD-L DA
68. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
69. Iordache Florin PSD DA
70. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
71. Iriza Marius PRM DA
72. Iustian Mircea Teodor PNL DA
73. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
74. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
75. Kovacs Attila UDMR Abținere
76. Lakatos Petru UDMR DA
77. Lambrino Radu PD-L DA
78. Lificiu Petru - DA
79. Liga Dănuț PD-L DA
80. Luchian Ion PNL DA
81. Manolescu Oana Minoritati DA
82. Manta Pantelimon PC DA
83. Marin Constantin PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
85. Máté András-Levente UDMR DA
86. Matei Cătălin Lucian PSD DA
87. Mazăre Alexandru PSD DA
88. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
89. Mătușa Tudor PRM DA
90. Meir Nati - DA
91. Mihei Andrian-Sirojea - DA
92. Mircea Costache PRM DA
93. Mircovici Niculae Minoritati DA
94. Mironescu Laurențiu PD-L DA
95. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
96. Mitrea Manuela PSD DA
97. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
98. Mocanu Alexandru PD-L DA
99. Mocanu Vasile PSD DA
100. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
101. Moisoiu Adrian PRM DA
102. Moldovan Emil Radu PSD DA
103. Momanu Corneliu PNL DA
104. Movilă Petru PD-L DA
105. Munteanu Ioan PSD DA
106. Nechita Aurel PSD DA
107. Nedelcu Gabriela PSD DA
108. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
109. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
110. Nițulescu Teodor PRM DA
111. Nosa Iuliu PSD DA
112. Oancea Viorel PNL DA
113. Olarean Aurel PD-L DA
114. Ovidenie Costel - DA
115. Pardău Dumitru PNL DA
116. Petrea Constantin PD-L DA
117. Pop Claudiu Adrian PSD -
118. Popa Nicolae PC DA
119. Popescu Ionica Constanța PC DA
120. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
121. Preda Ion PNL DA
122. Pruteanu Vasile PNL DA
123. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
124. Pușcă Mircea Valer PNL DA
125. Racoceanu Viorel PD-L DA
126. Radan Mihai Minoritati DA
127. Rădulescu Cristian PD-L DA
128. Rogin Marius PD-L DA
129. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
130. Rus Ioan Aurel PRM Abținere
131. Rușanu Dan Radu PNL DA
132. Sanda Victor PSD DA
133. Sandu-Capră Mihai PNL DA
134. Săniuță Marian-Florian PSD DA
135. Sârb Gheorghe PD-L DA
136. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
137. Scutaru Adrian George PNL DA
138. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
139. Seres Dénes UDMR DA
140. Sóki Béla UDMR DA
141. Soporan Vasile Filip PSD DA
142. Stan Ioan PSD DA
143. Stan Ion PSD DA
144. Stativă Irinel Ioan PSD DA
145. Stănișoară Mihai PD-L DA
146. Străchinaru Petre PD-L DA
147. Strungă Emil PNL DA
148. Szekely Levente Csaba UDMR DA
149. Știrbeț Cornel PNL DA
150. Tărniceru Petru PSD DA
151. Timar Liviu PSD DA
152. Timiș Ioan PNL DA
153. Toma Florentina Marilena PSD DA
154. Toma Horia-Victor PNL DA
155. Țundrea Ioan PC DA
156. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
157. Ungureanu Petre PNL DA
158. Ursărescu Dorinel PNL DA
159. Vasile Aurelia PSD DA
160. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
161. Văsioiu Horia PD-L DA
162. Vlădoiu Aurel PSD DA
163. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
164. Zamfirescu Dan Dumitru PRM Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 iunie 2019, 0:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro