Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2018 > 16:47 Versiunea pentru printare
Marți, 10 aprilie 2018, ora 16:47

Subiect vot: Amendament admis
PL 26/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.55/2016 privind reorganizarea Companiei Naționale de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România-S.A. și înființarea Companiei Naționale de Investiții Rutiere S.A., precum și modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:139 65 22 19 16 6 2 8 1
- voturi pentru (DA):89 65 - - 16 6 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):50 - 22 19 - - 2 6 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balint Liviu-Ioan PSD DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL NU
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bulai Iulian USR NU
26. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL NU
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
38. Cupă Ion ALDE DA
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
43. Drulă Cătălin USR NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Farago Petru UDMR DA
47. Fădor Angelica PNL NU
48. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
54. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
55. Gherman Dumitru PSD DA
56. Ghilea Găvrilă PNL NU
57. Giugea Nicolae PNL NU
58. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
59. Gudu Vasile PNL NU
60. Halici Nicușor PSD DA
61. Huncă Mihaela PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Ion Stelian-Cristian USR NU
64. Ioniță Antoneta PNL NU
65. Itu Cornel PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
67. Jivan Luminița-Maria PSD DA
68. Korodi Attila UDMR DA
69. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
70. Lazăr Sorin PSD DA
71. Lovin Dumitru ALDE DA
72. Lupescu Dumitru USR NU
73. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
74. Mareș Mara PNL NU
75. Marica Petru-Sorin PSD DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
78. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
79. Mocioalcă Ion PSD DA
80. Mohaci Mihai PSD DA
81. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
82. Neagu Nicolae PNL NU
83. Neață Eugen PSD DA
84. Niță Nicu PSD DA
85. Nosa Iuliu PSD DA
86. Olar Corneliu PNL NU
87. Pambuccian Varujan Minoritati NU
88. Paraschiv Rodica PSD DA
89. Pașcan Emil-Marius PMP NU
90. Păle Dănuț PSD DA
91. Petrea Gabriel PSD DA
92. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
93. Pop Andrei PSD DA
94. Pop Georgian PSD DA
95. Pop Tudor Rareș USR NU
96. Popa Florin PSD DA
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
98. Presură Alexandra PSD DA
99. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
100. Prună Cristina-Mădălina USR NU
101. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
102. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
103. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
104. Răduț Violeta PSD DA
105. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
106. Roman Florin-Claudiu PNL NU
107. Roman Ioan Sorin PSD DA
108. Romanescu Cristinel PNL NU
109. Roșca Lucreția PSD DA
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
111. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
112. Seres Dénes UDMR DA
113. Simion Lucian-Eduard PSD DA
114. Simionca Ionuț PMP NU
115. Simonis Alfred - Robert PSD DA
116. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
117. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
118. Stancu Florinel PSD DA
119. Stativă Irinel Ioan PSD DA
120. Șarapatin Elvira PSD DA
121. Șișcu George PNL NU
122. Șotcan Theodora PSD DA
123. Ștefan Ion PNL NU
124. Teiș Alina PSD DA
125. Terea Ioan PSD DA
126. Toma Ilie PSD DA
127. Tudor Beatrice PSD DA
128. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
129. Vasile Daniel Minoritati NU
130. Vass Levente UDMR DA
131. Velcea Nicolae PSD DA
132. Vișan George-Gabriel PSD DA
133. Vîlceanu Dan PNL NU
134. Vîrză Mihăiță PSD DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
136. Vosganian Varujan ALDE DA
137. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
138. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 19 februarie 2019, 1:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro