Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2018 > 16:21 Versiunea pentru printare
Marți, 10 aprilie 2018, ora 16:21

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 547/2017 pentru completarea Ordonanței Guvernului nr.43/1997 privind regimul drumurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:158 79 24 17 16 8 3 9 2
- voturi pentru (DA):108 79 - - 16 8 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):45 - 24 16 - - 3 1 1
- abțineri:3 - - 1 - - - 1 1
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR NU
28. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calotă Florică Ică ALDE DA
31. Căciulă Aurel PSD DA
32. Călin Ion PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
35. Cherecheș Florica PNL NU
36. Chiriac Viorel PSD DA
37. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Csoma Botond UDMR DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
43. Cupă Ion ALDE DA
44. Dîrzu Ioan PSD DA
45. Dobre Victor Paul PNL NU
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
47. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
48. Drulă Cătălin USR NU
49. Dunava Costel Neculai PSD DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Fădor Angelica PNL NU
53. Firczak Iulius Marian Minoritati -
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
57. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
58. Georgescu Nicolae PSD DA
59. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
60. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
61. Gherman Dumitru PSD DA
62. Ghilea Găvrilă PNL NU
63. Gilia Claudia PSD DA
64. Giugea Nicolae PNL NU
65. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
66. Gudu Vasile PNL NU
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Huncă Mihaela PSD DA
69. Ignat Miron Minoritati DA
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR NU
72. Ioniță Antoneta PNL NU
73. Itu Cornel PSD DA
74. Jivan Luminița-Maria PSD DA
75. Korodi Attila UDMR DA
76. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
77. Lazăr Sorin PSD DA
78. Lovin Dumitru ALDE DA
79. Mareș Mara PNL NU
80. Marica Petru-Sorin PSD DA
81. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
82. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
83. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
84. Mînzatu Roxana PSD DA
85. Mohaci Mihai PSD DA
86. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
87. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
88. Neagu Nicolae PNL NU
89. Neață Eugen PSD DA
90. Nistor Laurențiu PSD DA
91. Niță Mihai ALDE DA
92. Niță Nicu PSD DA
93. Nosa Iuliu PSD DA
94. Olar Corneliu PNL NU
95. Oteșanu Daniela PSD DA
96. Paraschiv Rodica PSD DA
97. Pașcan Emil-Marius PMP NU
98. Pau Radu - Adrian PSD DA
99. Păle Dănuț PSD DA
100. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
101. Pop Andrei PSD DA
102. Pop Georgian PSD DA
103. Popa Florin PSD DA
104. Popa Mihai Valentin PSD DA
105. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
106. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
107. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
108. Presură Alexandra PSD DA
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
110. Prună Cristina-Mădălina USR NU
111. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
112. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
113. Răduț Violeta PSD DA
114. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
115. Roman Florin-Claudiu PNL NU
116. Roman Ioan Sorin PSD DA
117. Romanescu Cristinel PNL NU
118. Roșca Lucreția PSD DA
119. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
120. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
121. Seres Dénes UDMR DA
122. Simion Lucian-Eduard PSD DA
123. Simionca Ionuț PMP NU
124. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
125. Spânu Ion PSD DA
126. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
127. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
128. Stancu Florinel PSD DA
129. Suciu Matei PSD DA
130. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
131. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
132. Szabó Ödön UDMR DA
133. Șarapatin Elvira PSD DA
134. Șimon Gheorghe PSD DA
135. Șișcu George PNL NU
136. Șotcan Theodora PSD DA
137. Teiș Alina PSD DA
138. Terea Ioan PSD DA
139. Tîlvăr Angel PSD DA
140. Todor Adrian PSD DA
141. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
142. Toma Ilie PSD DA
143. Trăilă Cristina PNL NU
144. Tripa Florin-Dan PSD DA
145. Tudor Beatrice PSD DA
146. Tudose Mihai PSD DA
147. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
148. Vasile Daniel Minoritati DA
149. Vass Levente UDMR DA
150. Velcea Nicolae PSD DA
151. Vexler Silviu Minoritati DA
152. Vișan George-Gabriel PSD DA
153. Vîlceanu Dan PNL NU
154. Vîrză Mihăiță PSD DA
155. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
156. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
157. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 februarie 2019, 5:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro