Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2018 > 10:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2018, ora 10:34

Subiect vot: Dezbaterea PL-x 584/2017 fara raport.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:135 68 26 17 13 5 3 3
- voturi pentru (DA):46 - 26 17 - - 3 -
- voturi împotrivă (NU):73 68 - - - 5 - -
- abțineri:13 - - - 13 - - -
- nu au votat:3 - - - - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Avram Constantin ALDE NU
5. Axinte Vasile PSD NU
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Bende Sándor UDMR Abținere
8. Benedek Zacharie UDMR Abținere
9. Benga Tudor - Vlad USR DA
10. Benkő Erika UDMR Abținere
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
13. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bode Lucian Nicolae PNL DA
17. Bodea Marius PNL DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD NU
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
23. Bulai Iulian USR DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Căciulă Aurel PSD NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
34. Cupă Ion ALDE NU
35. Dîrzu Ioan PSD NU
36. Dobre Mircea-Titus PSD NU
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
39. Drulă Cătălin USR DA
40. Dunava Costel Neculai PSD NU
41. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
42. Fădor Angelica PNL DA
43. Floroiu Ionel PSD NU
44. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
45. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
46. Georgescu Nicolae PSD NU
47. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
48. Gherman Dumitru PSD NU
49. Ghilea Găvrilă PNL DA
50. Giugea Nicolae PNL DA
51. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
52. Huncă Mihaela PSD NU
53. Ion Stelian-Cristian USR DA
54. Ioniță Antoneta PNL DA
55. Itu Cornel PSD NU
56. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
57. Korodi Attila UDMR Abținere
58. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
59. Lazăr Sorin PSD NU
60. Lovin Dumitru ALDE NU
61. Lungu Tudorița PNL DA
62. Lupescu Dumitru USR DA
63. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
64. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
65. Mînzatu Roxana PSD NU
66. Mohaci Mihai PSD NU
67. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
68. Mușoiu Ștefan PSD NU
69. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
70. Neagu Nicolae PNL DA
71. Neață Eugen PSD NU
72. Niță Mihai ALDE NU
73. Niță Nicu PSD NU
74. Nosa Iuliu PSD NU
75. Olar Corneliu PNL DA
76. Olteanu Daniel PNL DA
77. Oteșanu Daniela PSD NU
78. Pambuccian Varujan Minoritati -
79. Paraschiv Rodica PSD NU
80. Pașcan Emil-Marius PMP DA
81. Păle Dănuț PSD NU
82. Petrea Gabriel PSD NU
83. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
84. Pop Andrei PSD NU
85. Pop Georgian PSD NU
86. Pop Tudor Rareș USR DA
87. Popa Florin PSD NU
88. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
89. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
90. Presură Alexandra PSD NU
91. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
92. Prună Cristina-Mădălina USR DA
93. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
94. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
95. Răduț Violeta PSD NU
96. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
97. Roman Florin-Claudiu PNL DA
98. Romanescu Cristinel PNL DA
99. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
100. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
101. Seres Dénes UDMR Abținere
102. Simionca Ionuț PMP DA
103. Simonis Alfred - Robert PSD NU
104. Spânu Ion PSD NU
105. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
106. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
107. Stancu Florinel PSD NU
108. Stativă Irinel Ioan PSD NU
109. Stănescu Alexandru PSD NU
110. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
111. Suciu Matei PSD NU
112. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
113. Șarapatin Elvira PSD NU
114. Șotcan Theodora PSD NU
115. Șovăială Constantin PNL DA
116. Ștefan Corneliu PSD NU
117. Ștefan Ion PNL DA
118. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
119. Teiș Alina PSD NU
120. Terea Ioan PSD NU
121. Tîlvăr Angel PSD NU
122. Todor Adrian PSD NU
123. Toma Ilie PSD NU
124. Tripa Florin-Dan PSD NU
125. Tudor Beatrice PSD NU
126. Turcan Raluca PNL DA
127. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
128. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
129. Vass Levente UDMR Abținere
130. Velcea Nicolae PSD NU
131. Vîlceanu Dan PNL DA
132. Vîrză Mihăiță PSD NU
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
135. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 0:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro