Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2018 > 12:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2018, ora 12:06

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 177/2018 pentru modificarea și completarea alin.(3) al art.20 din Legea nr.202/1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:229 117 40 21 20 12 6 12 1
- voturi pentru (DA):228 117 40 21 19 12 6 12 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Damian PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
81. Gheorghiu Bogdan PNL DA
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Ghilea Găvrilă PNL DA
85. Gilia Claudia PSD DA
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR DA
100. Ioniță Antoneta PNL DA
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Kelemen Hunor UDMR -
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupescu Dumitru USR DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Mareș Mara PNL DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocanu Adrian PMP DA
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neagu Nicolae PNL DA
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
128. Nicoară Romeo Florin PNL DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Mihai ALDE DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Olteanu Daniel PNL DA
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pană Adriana-Doina PSD DA
138. Paraschiv Rodica PSD DA
139. Pașcan Emil-Marius PMP DA
140. Pau Radu - Adrian PSD DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Pop Andrei PSD DA
149. Pop Georgian PSD DA
150. Pop Tudor Rareș USR DA
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Mihai Valentin PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
155. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
156. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
157. Presură Alexandra PSD DA
158. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
159. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
160. Prună Cristina-Mădălina USR DA
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
162. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
163. Rădulescu Alexandru PSD DA
164. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
165. Răduț Violeta PSD DA
166. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL DA
168. Roman Ioan Sorin PSD DA
169. Romanescu Cristinel PNL DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
172. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
173. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
174. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
177. Simion Lucian-Eduard PSD DA
178. Simionca Ionuț PMP DA
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Spânu Ion PSD DA
181. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
182. Stan Viorel PSD DA
183. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
188. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
189. Suciu Matei PSD DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șotcan Theodora PSD DA
196. Șova Lucian PSD DA
197. Șovăială Constantin PNL DA
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefan Ion PNL DA
200. Ștefan Viorel PSD DA
201. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
202. Tabugan Ion PMP DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Teiș Alina PSD DA
205. Terea Ioan PSD DA
206. Tîlvăr Angel PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tripa Florin-Dan PSD DA
210. Tudor Beatrice PSD DA
211. Tudose Mihai PSD DA
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
214. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Varga Vasile PNL DA
217. Vasile Daniel Minoritati DA
218. Vass Levente UDMR DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîlceanu Dan PNL DA
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
226. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 0:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro