Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2018 > 12:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2018, ora 12:06

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 411/2017 Lege pentru modificarea și completarea Legii nr. 202/1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:228 119 41 20 19 11 6 11 1
- voturi pentru (DA):158 119 - - 17 11 1 10 -
- voturi împotrivă (NU):68 - 41 20 - - 5 1 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - NU
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Cherecheș Viorica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Culeafă Mihai PNL NU
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Mircea-Titus PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL NU
70. Florea Damian PSD DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
77. Găină Mihăiță PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
81. Gheorghiu Bogdan PNL NU
82. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Ghilea Găvrilă PNL NU
85. Gilia Claudia PSD DA
86. Giugea Nicolae PNL NU
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Gudu Vasile PNL NU
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Iancu Iulian PSD DA
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ioniță Antoneta PNL NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Jivan Luminița-Maria PSD DA
104. Kelemen Hunor UDMR -
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Mareș Mara PNL NU
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocanu Adrian PMP NU
119. Mocioalcă Ion PSD DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
124. Neagu Nicolae PNL NU
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL NU
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Mihai ALDE DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Olar Corneliu PNL NU
133. Olteanu Daniel PNL NU
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati DA
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paraschiv Rodica PSD DA
138. Pașcan Emil-Marius PMP NU
139. Pau Radu - Adrian PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
147. Pop Andrei PSD DA
148. Pop Georgian PSD DA
149. Pop Tudor Rareș USR NU
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Mihai Valentin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
154. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
155. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
158. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
159. Prună Cristina-Mădălina USR NU
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
162. Rădulescu Alexandru PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Romanescu Cristinel PNL NU
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
172. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
173. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simionca Ionuț PMP NU
178. Simonis Alfred - Robert PSD DA
179. Spânu Ion PSD DA
180. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
181. Stan Viorel PSD DA
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
183. Stancu Florinel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
187. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
188. Suciu Matei PSD DA
189. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
190. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șarapatin Elvira PSD DA
193. Șimon Gheorghe PSD DA
194. Șișcu George PNL NU
195. Șotcan Theodora PSD DA
196. Șova Lucian PSD DA
197. Șovăială Constantin PNL NU
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefan Ion PNL NU
200. Ștefan Viorel PSD DA
201. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
202. Tabugan Ion PMP DA
203. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
204. Teiș Alina PSD DA
205. Terea Ioan PSD DA
206. Tîlvăr Angel PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tripa Florin-Dan PSD DA
210. Tudor Beatrice PSD DA
211. Turcan Raluca PNL NU
212. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
214. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
215. Varga Vasile PNL NU
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vass Levente UDMR DA
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vișan George-Gabriel PSD DA
220. Vîlceanu Dan PNL NU
221. Vîrză Mihăiță PSD DA
222. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
223. Vlase Petru Gabriel PSD DA
224. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
225. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
226. Weber Mihai PSD DA
227. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 februarie 2019, 20:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro