Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.04.2018 > 12:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 aprilie 2018, ora 12:13

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 90/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.87/2017 pentru completarea art.5 din Ordonanța Guvernului nr.70/2002 privind administrarea unităților sanitare publice de interes județean și local
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:242 124 45 21 20 12 7 12 1
- voturi pentru (DA):239 124 44 21 18 12 7 12 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:3 - 1 - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Culeafă Mihai PNL DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Mircea-Titus PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
67. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Damian PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL DA
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Goga Octavian PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Iftimie Neculai PSD DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Kelemen Hunor UDMR -
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupescu Dumitru USR DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mocanu Adrian PMP DA
127. Mocioalcă Ion PSD DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
130. Mușoiu Ștefan PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
132. Neagu Nicolae PNL -
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
135. Nicoară Romeo Florin PNL DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai ALDE DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL DA
142. Olteanu Daniel PNL DA
143. Oteșanu Daniela PSD DA
144. Pambuccian Varujan Minoritati DA
145. Pană Adriana-Doina PSD DA
146. Paraschiv Rodica PSD DA
147. Pașcan Emil-Marius PMP DA
148. Pau Radu - Adrian PSD DA
149. Păle Dănuț PSD DA
150. Petcu Toma-Florin ALDE DA
151. Petrea Gabriel PSD DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Pop Andrei PSD DA
157. Pop Georgian PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR DA
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
164. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
168. Prună Cristina-Mădălina USR DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL DA
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Romanescu Cristinel PNL DA
178. Roșca Lucreția PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
182. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
183. Seres Dénes UDMR -
184. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
185. Simion Lucian-Eduard PSD DA
186. Simionca Ionuț PMP DA
187. Simonis Alfred - Robert PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
190. Stan Viorel PSD DA
191. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
192. Stancu Florinel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
196. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
197. Suciu Matei PSD DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șarapatin Elvira PSD DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șișcu George PNL DA
204. Șotcan Theodora PSD DA
205. Șova Lucian PSD DA
206. Șovăială Constantin PNL DA
207. Ștefan Corneliu PSD DA
208. Ștefan Ion PNL DA
209. Ștefan Viorel PSD DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Tabugan Ion PMP DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Teiș Alina PSD DA
214. Terea Ioan PSD DA
215. Tîlvăr Angel PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Trăilă Cristina PNL DA
220. Tripa Florin-Dan PSD DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Tudose Mihai PSD DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
225. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
226. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
227. Varga Vasile PNL DA
228. Vasile Daniel Minoritati DA
229. Vass Levente UDMR DA
230. Velcea Nicolae PSD DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vlase Petru Gabriel PSD DA
237. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
238. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 22 februarie 2019, 0:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro