Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.04.2018 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 aprilie 2018, ora 12:28

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 74/2018 pentru completarea art.36 din Legea nr.46/2008 - Codul silvic
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:248 130 44 22 13 13 8 13 5
- voturi pentru (DA):171 130 1 - 12 12 5 10 1
- voturi împotrivă (NU):69 - 42 21 - - 1 2 3
- abțineri:8 - 1 1 1 1 2 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - Abținere
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR NU
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
45. Cherecheș Viorica PNL NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Culeafă Mihai PNL NU
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Damian PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
92. Gheorghiu Bogdan PNL NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghinea Cristian USR NU
96. Giugea Nicolae PNL NU
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
98. Gudu Vasile PNL NU
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR NU
110. Ionescu George PNL NU
111. Ioniță Antoneta PNL NU
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru ALDE DA
122. Lungu Tudorița PNL NU
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Lupescu Dumitru USR NU
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Mareș Mara PNL NU
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
133. Mihalescul Dumitru PNL NU
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mocioalcă Ion PSD DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
142. Neagu Nicolae PNL NU
143. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai ALDE DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Palăr Ionel PNL NU
153. Pană Adriana-Doina PSD DA
154. Paraschiv Rodica PSD DA
155. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
156. Pau Radu - Adrian PSD DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petcu Toma-Florin ALDE DA
159. Petrea Gabriel PSD DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Petric Octavian PSD DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
164. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
165. Plumb Rovana PSD DA
166. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
167. Pop Georgian PSD DA
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Mihai Valentin PSD DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
173. Popescu Pavel PNL NU
174. Preda Cezar-Florin PNL NU
175. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
176. Presură Alexandra PSD DA
177. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
178. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
181. Rădulescu Alexandru PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
184. Răduț Violeta PSD DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
186. Roman Florin-Claudiu PNL NU
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Romanescu Cristinel PNL NU
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Alexandru PSD DA
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
192. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simion Lucian-Eduard PSD DA
196. Simionca Ionuț PMP DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
199. Spânu Ion PSD DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
203. Stancu Florinel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Ștefan Corneliu PSD DA
218. Ștefan Viorel PSD DA
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
220. Tabugan Ion PMP DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Teiș Alina PSD DA
223. Terea Ioan PSD DA
224. Tîlvăr Angel PSD DA
225. Todor Adrian PSD DA
226. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
227. Toma Ilie PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL NU
229. Tudor Beatrice PSD DA
230. Tudose Mihai PSD DA
231. Turcan Raluca PNL NU
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
235. Vasile Daniel Minoritati DA
236. Văcaru Alin Vasile - DA
237. Velcea Nicolae PSD DA
238. Vișan George-Gabriel PSD DA
239. Vîlceanu Dan PNL DA
240. Vîrză Mihăiță PSD DA
241. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
242. Vlase Petru Gabriel PSD DA
243. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
244. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 februarie 2019, 6:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro