Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.04.2018 > 13:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 aprilie 2018, ora 13:20

Subiect vot: Aprobare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE PMP
- prezenți:234 111 31 13 12 7 4 10 2 27 8 4 - 2 3
- voturi pentru (DA):232 111 31 13 12 7 4 10 2 27 6 4 - 2 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - - 2 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
9. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
10. Apjok Norbert deputat UDMR DA
11. Arcan Emilia senator PSD DA
12. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
13. Axinte Vasile deputat PSD DA
14. Babuș Radu deputat PSD DA
15. Baciu Gheorghe senator PMP DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
17. Barna Ilie Dan deputat USR DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
19. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
20. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
21. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
22. Benkő Erika deputat UDMR DA
23. Bica Dănuț deputat PNL DA
24. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
25. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
27. Bodea Marius deputat PNL DA
28. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
31. Bontea Vlad deputat PSD DA
32. Borza Remus-Adrian deputat - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
35. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
36. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
39. Burciu Cristina deputat PSD DA
40. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
41. Caracota Iancu senator PNL -
42. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
43. Chiriac Viorel deputat PSD DA
44. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
45. Ciocan Dan deputat PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
48. Cîtea Vasile deputat PSD DA
49. Cobuz Maricela deputat PSD DA
50. Cocoș Vasile deputat PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
52. Crețu Gabriela senator PSD DA
53. Cristache Cătălin deputat PMP DA
54. Csoma Botond deputat UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
57. Cupă Ion deputat ALDE DA
58. Cupșa Ioan deputat PNL DA
59. Dehelean Silviu deputat USR DA
60. Deneș Ioan senator PSD DA
61. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
62. Dircă George-Edward senator USR DA
63. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
64. Dobre Mircea-Titus deputat PSD DA
65. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian deputat USR DA
68. Dogariu Eugen senator PSD DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
70. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
71. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
73. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
74. Florea Damian deputat PSD DA
75. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
76. Floroiu Ionel deputat PSD DA
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
79. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
80. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
81. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
82. Găină Mihăiță deputat PSD DA
83. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
84. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
86. Gherman Dumitru deputat PSD DA
87. Ghica Cristian senator USR DA
88. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
89. Giugea Nicolae deputat PNL DA
90. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
91. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
92. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
93. Gudu Vasile deputat PNL DA
94. Halici Nicușor deputat PSD DA
95. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
96. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL -
97. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
98. Huncă Mihaela deputat PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
100. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
101. Iftimie Neculai deputat PSD DA
102. Ilea Vasile senator PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
104. Ionașcu Gabi senator PMP DA
105. Itu Cornel deputat PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
107. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
108. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
109. Lazăr Sorin deputat PSD DA
110. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
111. Longher Victoria deputat Minoritati DA
112. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
113. Lungu Tudorița deputat PNL DA
114. Lupașcu Costel deputat PSD DA
115. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
117. Manoliu Dan senator PSD DA
118. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
119. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
122. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
123. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
125. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
127. Mocioalcă Ion deputat PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
129. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
130. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
132. Neagu Nicolae deputat PNL DA
133. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PSD DA
134. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
135. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
136. Niță Nicu deputat PSD DA
137. Nosa Iuliu deputat PSD DA
138. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
139. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
140. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
141. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
142. Palăr Ionel deputat PNL DA
143. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
144. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
145. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
146. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
147. Pavel Marian senator PSD DA
148. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
149. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
150. Petrea Gabriel deputat PSD DA
151. Petric Octavian deputat PSD DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
153. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
155. Plumb Rovana deputat PSD DA
156. Podașcă Gabriela-Maria deputat PSD DA
157. Pop Georgian deputat PSD DA
158. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
159. Popa Florin deputat PSD DA
160. Popa Ion senator PNL DA
161. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
162. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
163. Popescu Pavel deputat PNL DA
164. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
165. Presură Alexandra deputat PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
167. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
168. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
169. Radu Anișoara deputat PSD DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
171. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
172. Răduț Violeta deputat PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
174. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
175. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
176. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
177. Romașcanu Lucian senator PSD DA
178. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
180. Ruse Mihai senator ALDE DA
181. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
182. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
183. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
184. Seres Dénes deputat UDMR DA
185. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
186. Simionca Ioan senator ALDE DA
187. Simionca Ionuț deputat PMP DA
188. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
189. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat - DA
190. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
191. Spânu Ion deputat PSD DA
192. Stan Ioan senator PSD DA
193. Stan Viorel deputat PSD DA
194. Stancu Florinel deputat PSD DA
195. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
196. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
197. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
198. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
199. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
200. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
201. Szabó Ödön deputat UDMR DA
202. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
203. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
204. Șoptică Costel senator PNL DA
205. Șotcan Theodora deputat PSD DA
206. Șova Lucian deputat PSD DA
207. Șovăială Constantin deputat PNL DA
208. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
209. Ștefan Viorel deputat PSD DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
211. Talpoș Ioan-Iustin senator PMP DA
212. Teiș Alina deputat PSD DA
213. Terea Ioan deputat PSD DA
214. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
215. Todor Adrian deputat PSD DA
216. Toma Ilie deputat PSD DA
217. Toma Vasilică senator PSD DA
218. Trufin Lucian senator PSD DA
219. Tudor Beatrice deputat PSD DA
220. Tudose Mihai deputat PSD DA
221. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
222. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
223. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
224. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
225. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
226. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
227. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
228. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
229. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
230. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
231. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
233. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 23:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro