Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.04.2018 > 13:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 aprilie 2018, ora 13:22

Subiect vot: Adoptarea Proiectului de Hotărâre privind constituirea Grupului parlamentar de prietenie cu Republica Sudan.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE PMP
- prezenți:274 115 40 16 12 9 7 10 3 38 14 5 - 2 3
- voturi pentru (DA):271 115 40 16 12 8 7 10 3 38 13 4 - 2 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - 1 - - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andronescu Ecaterina senator PSD DA
9. Apjok Norbert deputat UDMR DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
12. Axinte Vasile deputat PSD DA
13. Babuș Radu deputat PSD DA
14. Baciu Gheorghe senator PMP DA
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
17. Barna Ilie Dan deputat USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
20. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
21. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
22. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
23. Benkő Erika deputat UDMR DA
24. Bica Dănuț deputat PNL DA
25. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
26. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
28. Bodea Marius deputat PNL DA
29. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
32. Bontea Vlad deputat PSD DA
33. Borza Remus-Adrian deputat - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
36. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
37. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
40. Bulai Iulian deputat USR DA
41. Burciu Cristina deputat PSD DA
42. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
43. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
44. Caracota Iancu senator PNL DA
45. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE Abținere
47. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
49. Chiriac Viorel deputat PSD DA
50. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
51. Ciocan Dan deputat PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
54. Cîtea Vasile deputat PSD DA
55. Cobuz Maricela deputat PSD DA
56. Cocoș Vasile deputat PSD DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
58. Crețu Gabriela senator PSD DA
59. Cristache Cătălin deputat PMP DA
60. Cristina Ioan senator PNL DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
63. Cupă Ion deputat ALDE DA
64. Cupșa Ioan deputat PNL DA
65. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
66. Dănăilă Leon senator PNL DA
67. Dehelean Silviu deputat USR DA
68. Deneș Ioan senator PSD DA
69. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
70. Dircă George-Edward senator USR Abținere
71. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus deputat PSD DA
73. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian deputat USR DA
75. Dogariu Eugen senator PSD DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat PSD DA
78. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
79. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
80. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
82. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
83. Florea Damian deputat PSD DA
84. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
85. Floroiu Ionel deputat PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
91. Găină Mihăiță deputat PSD DA
92. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
95. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
96. Gherman Dumitru deputat PSD DA
97. Ghica Cristian senator USR DA
98. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
99. Giugea Nicolae deputat PNL DA
100. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
101. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
102. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
103. Gudu Vasile deputat PNL DA
104. Halici Nicușor deputat PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu deputat PSD DA
106. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL -
107. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
108. Huncă Mihaela deputat PSD DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
110. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
111. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
112. Iftimie Neculai deputat PSD DA
113. Ilea Vasile senator PSD DA
114. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
115. Ionașcu Gabi senator PMP DA
116. Itu Cornel deputat PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
118. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
120. Lazăr Sorin deputat PSD DA
121. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
122. Longher Victoria deputat Minoritati DA
123. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
124. Lungu Tudorița deputat PNL DA
125. Lupașcu Costel deputat PSD DA
126. Lupescu Dumitru deputat USR DA
127. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
129. Manoliu Dan senator PSD DA
130. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
131. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
132. Marin Gheorghe senator PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
134. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
135. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
136. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
137. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
138. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
139. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
141. Mirea Siminica senator PNL DA
142. Mocioalcă Ion deputat PSD DA
143. Moga Nicolae senator PSD DA
144. Mohaci Mihai deputat PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
146. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
147. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
149. Neagu Nicolae deputat PNL DA
150. Nechifor Cătălin-Ioan deputat PSD DA
151. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
152. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
153. Niță Nicu deputat PSD DA
154. Nosa Iuliu deputat PSD DA
155. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
156. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
157. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
158. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
159. Palăr Ionel deputat PNL DA
160. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
161. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
163. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
164. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
165. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
166. Pavel Marian senator PSD DA
167. Păle Dănuț deputat PSD DA
168. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
169. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
170. Petrea Gabriel deputat PSD DA
171. Petric Octavian deputat PSD DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
175. Plumb Rovana deputat PSD DA
176. Podașcă Gabriela-Maria deputat PSD DA
177. Pop Georgian deputat PSD DA
178. Pop Gheorghe senator PSD DA
179. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
180. Popa Cornel senator PNL DA
181. Popa Florin deputat PSD DA
182. Popa Ion senator PNL DA
183. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
186. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
187. Popescu Pavel deputat PNL DA
188. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
189. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
190. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
191. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
192. Presură Alexandra deputat PSD DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
194. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
196. Radu Anișoara deputat PSD DA
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
198. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
199. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
200. Răduț Violeta deputat PSD DA
201. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
202. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
203. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
204. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
205. Romașcanu Lucian senator PSD DA
206. Roșca Lucreția deputat PSD DA
207. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
208. Rotaru Ion senator PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
210. Ruse Mihai senator ALDE DA
211. Salan Viorel senator PSD DA
212. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana deputat PNL DA
214. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
215. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
216. Seres Dénes deputat UDMR DA
217. Silistru Doina senator PSD DA
218. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
219. Simionca Ioan senator ALDE DA
220. Simionca Ionuț deputat PMP DA
221. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat - DA
223. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
224. Spânu Ion deputat PSD DA
225. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
226. Stan Ioan senator PSD DA
227. Stan Viorel deputat PSD DA
228. Stancu Florinel deputat PSD DA
229. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
230. Steriu Valeriu-Andrei deputat PMP DA
231. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
232. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
233. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
234. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
236. Szabó Ödön deputat UDMR DA
237. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
238. Șoptică Costel senator PNL DA
239. Șotcan Theodora deputat PSD DA
240. Șova Lucian deputat PSD DA
241. Șovăială Constantin deputat PNL DA
242. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
243. Ștefan Viorel deputat PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
245. Tabugan Ion deputat PMP DA
246. Talpoș Ioan-Iustin senator PMP DA
247. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
248. Teiș Alina deputat PSD DA
249. Terea Ioan deputat PSD DA
250. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
251. Todor Adrian deputat PSD DA
252. Toma Ilie deputat PSD DA
253. Toma Vasilică senator PSD DA
254. Trăilă Cristina deputat PNL DA
255. Trufin Lucian senator PSD DA
256. Tudor Beatrice deputat PSD DA
257. Tudose Mihai deputat PSD DA
258. Turcan Raluca deputat PNL DA
259. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
260. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
261. Țuțuianu Adrian senator PSD DA
262. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
263. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
264. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
265. Velcea Nicolae deputat PSD DA
266. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
267. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
268. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
270. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
271. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
273. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 10:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro