Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 17:55 Versiunea pentru printare
Luni, 9 octombrie 2006, ora 17:55

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 230/2006 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 7/2006 pentru modificarea Legii nr.282/2005 privind organizarea activității de transfuzie sanguină, donarea de sânge și componente sanguine de origine umană, precum și asigurarea calității și securității sanitare, în vederea utilizării lor terapeutice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:155 42 35 12 29 14 8 7 8
- voturi pentru (DA):153 41 35 12 29 13 8 7 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Amarie Constantin PSD DA
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andreica Romică PNL DA
6. Andronescu Ecaterina PSD DA
7. Antal Árpád-András UDMR DA
8. Antal István UDMR DA
9. Ardelean Lia PC DA
10. Baban Ștefan PRM DA
11. Bara Nicolae PD-L DA
12. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
13. Băeșu George PSD DA
14. Bentu Dumitru PSD -
15. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
16. Bolcaș Lucian Augustin PRM DA
17. Bónis István UDMR DA
18. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
19. Buciu Angela PRM DA
20. Buda Daniel PD-L DA
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Canacheu Costică PD-L DA
23. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
24. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Câmpanu Liviu PNL DA
27. Chiper Gheorghe PSD DA
28. Chiș Filonaș PSD DA
29. Cindrea Ioan PSD DA
30. Cliveti Minodora PSD DA
31. Cocrea Olguța - DA
32. Crăciunescu Grigore PNL DA
33. Dida Corneliu Ioan PSD DA
34. Dobre Traian PNL DA
35. Dorneanu Valer PSD DA
36. Dragomir Gheorghe PNL DA
37. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
38. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
39. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
40. Dumitriu Mihai PSD DA
41. Dumitru Ion PSD DA
42. Erdei Dolóczki István UDMR DA
43. Faina Constantin PC DA
44. Fenechiu Relu PNL DA
45. Florea Damian PC DA
46. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
47. Furo Iuliu Ioan PRM DA
48. Gabor Gheorghe PNL DA
49. Găleteanu Monalisa PSD DA
50. Gerea Andrei Dominic PNL DA
51. Gheorghe Valeriu PNL DA
52. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
53. Ghișe Ioan - DA
54. Giurgiu Mircia - DA
55. Glăvan Ștefan PC DA
56. Grigore Dan PD-L DA
57. Grosaru Mircea Minoritati DA
58. Gubandru Aurel PSD DA
59. Ibram Iusein Minoritati DA
60. Ifrim Mircea PRM DA
61. Igaș Traian Constantin PD-L DA
62. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
65. Iustian Mircea Teodor PNL DA
66. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
67. Kerekes Károly UDMR DA
68. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
69. Kovacs Attila UDMR DA
70. Lakatos Petru UDMR DA
71. Lambrino Radu PD-L DA
72. Lari-Iorga Leonida - DA
73. Lificiu Petru - DA
74. Liga Dănuț PD-L DA
75. Luchian Ion PNL DA
76. Manolescu Oana Minoritati DA
77. Manta Pantelimon PC DA
78. Marin Constantin PSD DA
79. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
80. Máté András-Levente UDMR DA
81. Matei Cătălin Lucian PSD DA
82. Mazăre Alexandru PSD DA
83. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
84. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
85. Mihei Andrian-Sirojea - DA
86. Mircea Costache PRM DA
87. Mircovici Niculae Minoritati DA
88. Mironescu Laurențiu PD-L DA
89. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
90. Mitrea Manuela PSD DA
91. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
92. Mocanu Alexandru PD-L DA
93. Mocanu Vasile PSD DA
94. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
95. Moisoiu Adrian PRM DA
96. Moldovan Emil Radu PSD DA
97. Momanu Corneliu PNL DA
98. Movilă Petru PD-L DA
99. Munteanu Ioan PSD DA
100. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
101. Nechita Aurel PSD DA
102. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
103. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
104. Nosa Iuliu PSD DA
105. Oancea Viorel PNL DA
106. Ovidenie Costel - DA
107. Pardău Dumitru PNL DA
108. Paveliu Marian Sorin PNL DA
109. Petrea Constantin PD-L DA
110. Pop Claudiu Adrian PSD DA
111. Popa Cornel PNL DA
112. Popa Nicolae PC DA
113. Popescu Ionica Constanța PC DA
114. Preda Ion PNL DA
115. Pruteanu Vasile PNL DA
116. Pupeză Viorel PSD DA
117. Pușcă Mircea Valer PNL DA
118. Racoceanu Viorel PD-L DA
119. Radan Mihai Minoritati DA
120. Rădulescu Cristian PD-L DA
121. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
122. Rus Ioan Aurel PRM DA
123. Sanda Victor PSD DA
124. Sandu-Capră Mihai PNL DA
125. Sârb Gheorghe PD-L DA
126. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
127. Scutaru Adrian George PNL DA
128. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
129. Seres Dénes UDMR DA
130. Sóki Béla UDMR DA
131. Soporan Vasile Filip PSD DA
132. Stan Ioan PSD DA
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Stănișoară Mihai PD-L DA
135. Strungă Emil PNL DA
136. Szekely Levente Csaba UDMR DA
137. Știrbeț Cornel PNL DA
138. Tabără Valeriu PD-L DA
139. Timar Liviu PSD DA
140. Timiș Ioan PNL DA
141. Toma Florentina Marilena PSD DA
142. Toma Horia-Victor PNL DA
143. Toró Tiberiu UDMR -
144. Țundrea Ioan PC DA
145. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
146. Ujeniuc Dragoș PNL DA
147. Ungureanu Petre PNL DA
148. Ursărescu Dorinel PNL DA
149. Vasile Aurelia PSD DA
150. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
151. Văsioiu Horia PD-L DA
152. Vlădoiu Aurel PSD DA
153. Voinea Florea PSD DA
154. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
155. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 5:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro