Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.10.2006 > 18:22 Versiunea pentru printare
Luni, 9 octombrie 2006, ora 18:22

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 565/2006 pentru completarea Legii apiculturii nr.89/1998
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:144 38 34 10 26 10 9 10 7
- voturi pentru (DA):71 1 32 - 26 6 - 4 2
- voturi împotrivă (NU):66 36 2 9 - 1 9 5 4
- abțineri:4 - - 1 - 2 - 1 -
- nu au votat:3 1 - - - 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Amarie Constantin PSD NU
3. Amet Aledin Minoritati DA
4. Andreica Romică PNL DA
5. Antal Árpád-András UDMR DA
6. Antal István UDMR DA
7. Ardelean Lia PC NU
8. Bara Nicolae PD-L DA
9. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
10. Băeșu George PSD NU
11. Bentu Dumitru PSD NU
12. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
13. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
14. Bónis István UDMR Abținere
15. Brînză William Gabriel PD-L DA
16. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
17. Buciu Angela PRM NU
18. Buciuta Ștefan Minoritati NU
19. Buda Daniel PD-L DA
20. Buda Ioan PSD NU
21. Calimente Mihăiță PNL DA
22. Canacheu Costică PD-L DA
23. Călian Petru PC NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Câmpanu Liviu PNL DA
26. Chiper Gheorghe PSD NU
27. Chiș Filonaș PSD NU
28. Ciucă Liviu-Bogdan PC NU
29. Cocrea Olguța - -
30. Crăciunescu Grigore PNL DA
31. Dobre Traian PNL DA
32. Dorneanu Valer PSD DA
33. Dragomir Gheorghe PNL DA
34. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
35. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
36. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
37. Dumitriu Mihai PSD NU
38. Dumitru Ion PSD NU
39. Dușa Mircea PSD NU
40. Faina Constantin PC NU
41. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
42. Fenechiu Relu PNL DA
43. Florea Damian PC NU
44. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
45. Furo Iuliu Ioan PRM NU
46. Gabor Gheorghe PNL DA
47. Găleteanu Monalisa PSD NU
48. Gerea Andrei Dominic PNL DA
49. Gheorghe Valeriu PNL DA
50. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
51. Ghișe Ioan - DA
52. Giurgiu Mircia - NU
53. Glăvan Ștefan PC NU
54. Grosaru Mircea Minoritati DA
55. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
56. Ibram Iusein Minoritati NU
57. Igaș Traian Constantin PD-L DA
58. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
59. Iustian Mircea Teodor PNL DA
60. Király Andrei-Gheorghe UDMR -
61. Lakatos Petru UDMR Abținere
62. Lambrino Radu PD-L DA
63. Lificiu Petru - NU
64. Longher Ghervazen Minoritati NU
65. Luchian Ion PNL DA
66. Manolescu Oana Minoritati NU
67. Manta Pantelimon PC NU
68. Marin Constantin PSD NU
69. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
70. Máté András-Levente UDMR DA
71. Matei Cătălin Lucian PSD NU
72. Mazăre Alexandru PSD NU
73. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
74. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
75. Mihei Andrian-Sirojea - DA
76. Mircea Costache PRM NU
77. Mircovici Niculae Minoritati NU
78. Mironescu Laurențiu PD-L DA
79. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
80. Mitrea Manuela PSD NU
81. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
82. Mocanu Vasile PSD NU
83. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
84. Moisoiu Adrian PRM NU
85. Moldovan Emil Radu PSD NU
86. Momanu Corneliu PNL DA
87. Movilă Petru PD-L DA
88. Munteanu Ioan PSD NU
89. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
90. Nechita Aurel PSD NU
91. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
92. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
93. Nosa Iuliu PSD NU
94. Oancea Viorel PNL DA
95. Olarean Aurel PD-L DA
96. Ovidenie Costel - NU
97. Pardău Dumitru PNL DA
98. Petrea Constantin PD-L DA
99. Ponta Victor-Viorel PSD NU
100. Pop Claudiu Adrian PSD NU
101. Popa Cornel PNL DA
102. Popa Nicolae PC NU
103. Preda Ion PNL NU
104. Pruteanu Vasile PNL DA
105. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
106. Pupeză Viorel PSD NU
107. Pușcă Mircea Valer PNL DA
108. Racoceanu Viorel PD-L DA
109. Radan Mihai Minoritati DA
110. Raicu Romeo Marius PD-L DA
111. Rogin Marius PD-L DA
112. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
113. Rus Ioan Aurel PRM NU
114. Rușanu Dan Radu PNL DA
115. Sanda Victor PSD -
116. Sandu Gabriel PNL DA
117. Sandu-Capră Mihai PNL DA
118. Scutaru Adrian George PNL DA
119. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
120. Seres Dénes UDMR DA
121. Sóki Béla UDMR DA
122. Soporan Vasile Filip PSD NU
123. Stan Ioan PSD NU
124. Stativă Irinel Ioan PSD NU
125. Stănișoară Mihai PD-L DA
126. Străchinaru Petre PD-L DA
127. Strungă Emil PNL NU
128. Szekely Levente Csaba UDMR DA
129. Știrbeț Cornel PNL DA
130. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD NU
131. Timar Liviu PSD NU
132. Toma Florentina Marilena PSD NU
133. Toma Horia-Victor PNL DA
134. Țundrea Ioan PC NU
135. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
136. Ujeniuc Dragoș PNL DA
137. Ungureanu Petre PNL DA
138. Ursărescu Dorinel PNL DA
139. Vasile Aurelia PSD NU
140. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
141. Văsioiu Horia PD-L DA
142. Vlădoiu Aurel PSD NU
143. Voinea Florea PSD NU
144. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 iunie 2019, 7:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro