Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 11:14 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 11:14

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 442/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.94/1992 privind organizarea și funcționarea Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:157 97 12 15 12 5 5 8 3
- voturi pentru (DA):31 - 7 15 - - 5 1 3
- voturi împotrivă (NU):124 97 3 - 12 5 - 7 -
- abțineri:2 - 2 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Axinte Vasile PSD NU
3. Babuș Radu PSD NU
4. Balint Liviu-Ioan PSD NU
5. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
6. Bejinariu Eugen PSD NU
7. Bende Sándor UDMR NU
8. Benedek Zacharie UDMR NU
9. Benga Tudor - Vlad USR DA
10. Bica Dănuț PNL Abținere
11. Bichineț Corneliu PMP DA
12. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Bulai Iulian USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
26. Cherecheș Viorica PNL NU
27. Chichirău Cosette-Paula USR DA
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cobuz Maricela PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Csép Éva-Andrea UDMR NU
35. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dinu Cristina-Elena PSD NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
41. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Farago Petru UDMR NU
47. Florea Damian PSD NU
48. Florea Oana-Consuela PSD NU
49. Floroiu Ionel PSD NU
50. Furic Iarco Minoritati NU
51. Furtună Mirela PSD NU
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilă Camelia PSD NU
54. Georgescu Nicolae PSD NU
55. Gherman Dumitru PSD NU
56. Ghinea Cristian USR DA
57. Gilia Claudia PSD NU
58. Halici Nicușor PSD NU
59. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
60. Huncă Mihaela PSD NU
61. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
62. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
63. Ioniță Antoneta PNL NU
64. Iordache Florin PSD NU
65. Itu Cornel PSD NU
66. Kelemen Hunor UDMR NU
67. Lazăr Sorin PSD NU
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
69. Longher Victoria Minoritati NU
70. Lovin Dumitru ALDE NU
71. Lupașcu Costel PSD NU
72. Macovei Silviu Nicu PSD NU
73. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
74. Manole Petre-Florin PSD NU
75. Marica Petru-Sorin PSD NU
76. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
77. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
78. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
79. Mînzatu Roxana PSD NU
80. Mohaci Mihai PSD NU
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
82. Mușoiu Ștefan PSD NU
83. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
85. Neață Eugen PSD NU
86. Nicolae Andrei PSD NU
87. Nistor Laurențiu PSD NU
88. Niță Nicu PSD NU
89. Olar Corneliu PNL DA
90. Oprișcan Mihai Doru - DA
91. Oteșanu Daniela PSD NU
92. Pană Adriana-Doina PSD NU
93. Paraschiv Rodica PSD NU
94. Pașcan Emil-Marius PMP DA
95. Pau Radu - Adrian PSD NU
96. Păle Dănuț PSD NU
97. Petrea Gabriel PSD NU
98. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
99. Petric Octavian PSD NU
100. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
101. Pop Andrei PSD NU
102. Popa Florin PSD NU
103. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
104. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
105. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
106. Popescu Pavel PNL DA
107. Presură Alexandra PSD NU
108. Radu Anișoara PSD NU
109. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
110. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
111. Rădulescu Alexandru PSD NU
112. Răduț Violeta PSD NU
113. Roman Ioan Sorin PSD NU
114. Romanescu Cristinel PNL DA
115. Roșca Lucreția PSD NU
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
117. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
118. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
119. Simion Lucian-Eduard PSD NU
120. Simionca Ionuț PMP DA
121. Simonis Alfred - Robert PSD NU
122. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
123. Solomon Adrian PSD NU
124. Spânu Ion PSD NU
125. Stan Viorel PSD NU
126. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
127. Stancu Florinel PSD NU
128. Stativă Irinel Ioan PSD NU
129. Suciu Matei PSD NU
130. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
131. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
132. Szabó Ödön UDMR NU
133. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
134. Șimon Gheorghe PSD NU
135. Șotcan Theodora PSD NU
136. Tabugan Ion PMP DA
137. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
138. Teiș Alina PSD NU
139. Terea Ioan PSD NU
140. Todor Adrian PSD NU
141. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
142. Toma Ilie PSD NU
143. Tripa Florin-Dan PSD NU
144. Tudor Beatrice PSD NU
145. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
146. Vasile Daniel Minoritati NU
147. Vass Levente UDMR NU
148. Velcea Nicolae PSD NU
149. Vișan George-Gabriel PSD NU
150. Vîlceanu Dan PNL NU
151. Vîrză Mihăiță PSD NU
152. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
153. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
154. Weber Mihai PSD NU
155. Zainea Cornel USR DA
156. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 11:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro