Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 10:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 10:34

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 456/2017 privind măsurile alternative de executare a pedepselor privative de libertate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:158 94 23 17 12 4 4 4
- voturi pentru (DA):14 - - 1 12 - - 1
- voturi împotrivă (NU):141 94 23 16 - 3 2 3
- abțineri:3 - - - - 1 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL NU
2. Avram Constantin ALDE NU
3. Axinte Vasile PSD NU
4. Balint Liviu-Ioan PSD NU
5. Bejinariu Eugen PSD NU
6. Benedek Zacharie UDMR DA
7. Benkő Erika UDMR DA
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP Abținere
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bodea Marius PNL NU
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Botez Mihai-Cătălin USR NU
16. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
17. Buican Cristian PNL NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
19. Bulai Iulian USR NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
21. Burciu Cristina PSD NU
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Calotă Florică Ică ALDE NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Chichirău Cosette-Paula USR NU
26. Chiriac Viorel PSD NU
27. Ciocan Dan PSD NU
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
29. Ciuhodaru Tudor PSD NU
30. Cobuz Maricela PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Csép Éva-Andrea UDMR DA
33. Csoma Botond UDMR DA
34. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
35. Cupă Ion ALDE NU
36. Cupșa Ioan PNL NU
37. Dehelean Silviu USR NU
38. Dinu Cristina-Elena PSD NU
39. Dobre Mircea-Titus PSD NU
40. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Farago Petru UDMR DA
47. Fădor Angelica PNL NU
48. Florea Damian PSD NU
49. Florea Oana-Consuela PSD NU
50. Floroiu Ionel PSD NU
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
52. Furtună Mirela PSD NU
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
56. Gheorghe Tinel PNL NU
57. Gherman Dumitru PSD NU
58. Ghilea Găvrilă PNL NU
59. Gilia Claudia PSD NU
60. Halici Nicușor PSD NU
61. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
62. Huncă Mihaela PSD NU
63. Iancu Marius-Ionel PSD NU
64. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
65. Intotero Natalia-Elena PSD NU
66. Ion Stelian-Cristian USR NU
67. Ioniță Antoneta PNL NU
68. Iordache Florin PSD NU
69. Itu Cornel PSD NU
70. Jivan Luminița-Maria PSD NU
71. Lazăr Sorin PSD NU
72. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
73. Longher Victoria Minoritati NU
74. Lovin Dumitru ALDE Abținere
75. Lungu Tudorița PNL NU
76. Lupașcu Costel PSD NU
77. Lupescu Dumitru USR NU
78. Macovei Silviu Nicu PSD NU
79. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
80. Manole Petre-Florin PSD NU
81. Marica Petru-Sorin PSD NU
82. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
83. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
85. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
86. Mînzatu Roxana PSD NU
87. Mohaci Mihai PSD NU
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
89. Mușoiu Ștefan PSD NU
90. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
92. Neață Eugen PSD NU
93. Nicolicea Eugen PSD NU
94. Nistor Laurențiu PSD NU
95. Niță Nicu PSD NU
96. Nosa Iuliu PSD NU
97. Olar Corneliu PNL NU
98. Oteșanu Daniela PSD NU
99. Pană Adriana-Doina PSD NU
100. Paraschiv Rodica PSD NU
101. Pașcan Emil-Marius PMP NU
102. Păle Dănuț PSD NU
103. Petrea Gabriel PSD NU
104. Petric Octavian PSD NU
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
106. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
107. Pop Andrei PSD NU
108. Popa Florin PSD NU
109. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
110. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
111. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
112. Popescu Pavel PNL NU
113. Presură Alexandra PSD NU
114. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
115. Prună Cristina-Mădălina USR NU
116. Radu Anișoara PSD NU
117. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
118. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
119. Răduț Violeta PSD NU
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
121. Roman Ioan Sorin PSD NU
122. Romanescu Cristinel PNL NU
123. Roșca Lucreția PSD NU
124. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
125. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
126. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
127. Seres Dénes UDMR DA
128. Simion Lucian-Eduard PSD NU
129. Simionca Ionuț PMP NU
130. Simonis Alfred - Robert PSD NU
131. Solomon Adrian PSD NU
132. Spânu Ion PSD NU
133. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
134. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
135. Stancu Florinel PSD NU
136. Stativă Irinel Ioan PSD NU
137. Suciu Matei PSD NU
138. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
139. Szabó Ödön UDMR DA
140. Șotcan Theodora PSD NU
141. Șovăială Constantin PNL NU
142. Tabugan Ion PMP Abținere
143. Teiș Alina PSD NU
144. Terea Ioan PSD NU
145. Todor Adrian PSD NU
146. Toma Ilie PSD NU
147. Tudor Beatrice PSD NU
148. Turcan Raluca PNL NU
149. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
150. Varga Vasile PNL NU
151. Vass Levente UDMR DA
152. Velcea Nicolae PSD NU
153. Vîrză Mihăiță PSD NU
154. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
155. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
156. Zainea Cornel USR NU
157. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro