Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 10:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 10:37

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 456/2017 privind măsurile alternative de executare a pedepselor privative de libertate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:168 99 23 17 13 4 5 6 1
- voturi pentru (DA):31 - - 17 13 - 1 - -
- voturi împotrivă (NU):134 99 23 - - 3 3 5 1
- abțineri:3 - - - - 1 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL NU
2. Avram Constantin ALDE NU
3. Axinte Vasile PSD NU
4. Balint Liviu-Ioan PSD NU
5. Bejinariu Eugen PSD NU
6. Benedek Zacharie UDMR DA
7. Benkő Erika UDMR DA
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP Abținere
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bodea Marius PNL NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Budăi Marius-Constantin PSD NU
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Bulai Iulian USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Calotă Florică Ică ALDE NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cherecheș Viorica PNL NU
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Ciuhodaru Tudor PSD NU
34. Cobuz Maricela PSD NU
35. Cocoș Vasile PSD NU
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Cupșa Ioan PNL NU
41. Dehelean Silviu USR DA
42. Dinu Cristina-Elena PSD NU
43. Dobre Mircea-Titus PSD NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR DA
50. Farago Petru UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL NU
52. Florea Damian PSD NU
53. Florea Oana-Consuela PSD NU
54. Floroiu Ionel PSD NU
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
56. Furtună Mirela PSD NU
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
59. Georgescu Nicolae PSD NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gherman Dumitru PSD NU
62. Ghilea Găvrilă PNL NU
63. Gilia Claudia PSD NU
64. Giugea Nicolae PNL NU
65. Halici Nicușor PSD NU
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
67. Huncă Mihaela PSD NU
68. Iancu Marius-Ionel PSD NU
69. Ibram Iusein Minoritati NU
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
71. Intotero Natalia-Elena PSD NU
72. Ion Stelian-Cristian USR DA
73. Ioniță Antoneta PNL NU
74. Iordache Florin PSD NU
75. Itu Cornel PSD NU
76. Jivan Luminița-Maria PSD NU
77. Lazăr Sorin PSD NU
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
79. Longher Victoria Minoritati NU
80. Lovin Dumitru ALDE Abținere
81. Lungu Tudorița PNL NU
82. Lupașcu Costel PSD NU
83. Lupescu Dumitru USR DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD NU
85. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
86. Manole Petre-Florin PSD NU
87. Marica Petru-Sorin PSD NU
88. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
91. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
92. Mînzatu Roxana PSD NU
93. Mohaci Mihai PSD NU
94. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
95. Movilă Petru PMP NU
96. Mușoiu Ștefan PSD NU
97. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
99. Neață Eugen PSD NU
100. Nicolicea Eugen PSD NU
101. Nistor Laurențiu PSD NU
102. Niță Nicu PSD NU
103. Oprișcan Mihai Doru - NU
104. Oteșanu Daniela PSD NU
105. Pană Adriana-Doina PSD NU
106. Paraschiv Rodica PSD NU
107. Pașcan Emil-Marius PMP NU
108. Păle Dănuț PSD NU
109. Petrea Gabriel PSD NU
110. Petric Octavian PSD NU
111. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
112. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
113. Pop Andrei PSD NU
114. Popa Florin PSD NU
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
116. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
117. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
118. Popescu Pavel PNL NU
119. Presură Alexandra PSD NU
120. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
121. Prună Cristina-Mădălina USR DA
122. Radu Anișoara PSD NU
123. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
124. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
125. Rădulescu Alexandru PSD NU
126. Răduț Violeta PSD NU
127. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
128. Roman Ioan Sorin PSD NU
129. Romanescu Cristinel PNL NU
130. Roșca Lucreția PSD NU
131. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
132. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
133. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
134. Seres Dénes UDMR DA
135. Simion Lucian-Eduard PSD NU
136. Simionca Ionuț PMP NU
137. Simonis Alfred - Robert PSD NU
138. Solomon Adrian PSD NU
139. Spânu Ion PSD NU
140. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
141. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
142. Stancu Florinel PSD NU
143. Stativă Irinel Ioan PSD NU
144. Suciu Matei PSD NU
145. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
146. Szabó Ödön UDMR DA
147. Șotcan Theodora PSD NU
148. Șovăială Constantin PNL NU
149. Tabugan Ion PMP DA
150. Teiș Alina PSD NU
151. Terea Ioan PSD NU
152. Todor Adrian PSD NU
153. Toma Ilie PSD NU
154. Tripa Florin-Dan PSD NU
155. Tudor Beatrice PSD NU
156. Turcan Raluca PNL NU
157. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
158. Varga Vasile PNL NU
159. Vasile Daniel Minoritati NU
160. Vass Levente UDMR DA
161. Velcea Nicolae PSD NU
162. Vîrză Mihăiță PSD NU
163. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
164. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
165. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
166. Zainea Cornel USR DA
167. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
168. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 19:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro