Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 10:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 10:38

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament admis
PL 456/2017 privind măsurile alternative de executare a pedepselor privative de libertate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:165 98 22 17 13 4 4 6 1
- voturi pentru (DA):105 98 - - - 3 - 4 -
- voturi împotrivă (NU):58 - 22 17 13 - 4 2 -
- abțineri:2 - - - - 1 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL NU
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Benedek Zacharie UDMR NU
7. Benkő Erika UDMR NU
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP NU
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
13. Bodea Marius PNL NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR NU
17. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buican Cristian PNL NU
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR NU
22. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
23. Burciu Cristina PSD DA
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR NU
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cobuz Maricela PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR NU
37. Csoma Botond UDMR NU
38. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
39. Cupă Ion ALDE DA
40. Cupșa Ioan PNL NU
41. Dehelean Silviu USR NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
46. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
47. Dunava Costel Neculai PSD DA
48. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
49. Erdei Dolóczki István UDMR NU
50. Farago Petru UDMR NU
51. Fădor Angelica PNL NU
52. Florea Damian PSD DA
53. Florea Oana-Consuela PSD DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
58. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gheorghe Tinel PNL NU
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Ghilea Găvrilă PNL NU
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Giugea Nicolae PNL NU
66. Halici Nicușor PSD DA
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
68. Huncă Mihaela PSD DA
69. Iancu Marius-Ionel PSD DA
70. Ibram Iusein Minoritati DA
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
72. Intotero Natalia-Elena PSD DA
73. Ion Stelian-Cristian USR NU
74. Ioniță Antoneta PNL NU
75. Iordache Florin PSD DA
76. Itu Cornel PSD DA
77. Jivan Luminița-Maria PSD DA
78. Lazăr Sorin PSD DA
79. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
80. Longher Victoria Minoritati DA
81. Lovin Dumitru ALDE Abținere
82. Lungu Tudorița PNL NU
83. Lupașcu Costel PSD DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
86. Manole Petre-Florin PSD DA
87. Marica Petru-Sorin PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
89. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
90. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
91. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
92. Mînzatu Roxana PSD DA
93. Mohaci Mihai PSD DA
94. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
95. Movilă Petru PMP NU
96. Mușoiu Ștefan PSD DA
97. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
98. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
99. Neață Eugen PSD DA
100. Nicolicea Eugen PSD DA
101. Nistor Laurențiu PSD DA
102. Oprișcan Mihai Doru - Abținere
103. Oteșanu Daniela PSD DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Pașcan Emil-Marius PMP NU
107. Păle Dănuț PSD DA
108. Petrea Gabriel PSD DA
109. Petric Octavian PSD DA
110. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
111. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
112. Pop Andrei PSD DA
113. Popa Florin PSD DA
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
115. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
116. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
117. Popescu Pavel PNL NU
118. Presură Alexandra PSD DA
119. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
120. Prună Cristina-Mădălina USR NU
121. Radu Anișoara PSD DA
122. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
123. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
124. Rădulescu Alexandru PSD DA
125. Răduț Violeta PSD DA
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
127. Roman Ioan Sorin PSD DA
128. Romanescu Cristinel PNL NU
129. Roșca Lucreția PSD DA
130. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
131. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
132. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
133. Seres Dénes UDMR NU
134. Simion Lucian-Eduard PSD DA
135. Simonis Alfred - Robert PSD DA
136. Solomon Adrian PSD DA
137. Spânu Ion PSD DA
138. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
139. Stancu Florinel PSD DA
140. Suciu Matei PSD DA
141. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
142. Szabó Ödön UDMR NU
143. Șotcan Theodora PSD DA
144. Șovăială Constantin PNL NU
145. Tabugan Ion PMP NU
146. Teiș Alina PSD DA
147. Terea Ioan PSD DA
148. Todor Adrian PSD DA
149. Toma Ilie PSD DA
150. Tripa Florin-Dan PSD DA
151. Tudor Beatrice PSD DA
152. Turcan Raluca PNL NU
153. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
154. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
155. Varga Vasile PNL NU
156. Vasile Daniel Minoritati DA
157. Vass Levente UDMR NU
158. Velcea Nicolae PSD DA
159. Vîrză Mihăiță PSD DA
160. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
161. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
162. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
163. Zainea Cornel USR NU
164. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
165. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro