Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 10:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 10:35

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament admis
PL 456/2017 privind măsurile alternative de executare a pedepselor privative de libertate
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:159 96 20 17 12 4 4 5 1
- voturi pentru (DA):102 96 - - - 3 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):54 - 20 17 12 - 4 1 -
- abțineri:3 - - - - 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andronache Gabriel PNL NU
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Benedek Zacharie UDMR NU
7. Benkő Erika UDMR NU
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP NU
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
11. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
13. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
14. Botez Mihai-Cătălin USR NU
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buican Cristian PNL NU
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Iulian USR NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Chichirău Cosette-Paula USR NU
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Ciocan Dan PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Ciuhodaru Tudor PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Csép Éva-Andrea UDMR NU
33. Csoma Botond UDMR NU
34. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Cupșa Ioan PNL NU
37. Dehelean Silviu USR NU
38. Dinu Cristina-Elena PSD DA
39. Dobre Mircea-Titus PSD DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Dunava Costel Neculai PSD DA
44. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Farago Petru UDMR NU
47. Fădor Angelica PNL NU
48. Florea Damian PSD DA
49. Florea Oana-Consuela PSD DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
52. Furtună Mirela PSD DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
57. Gheorghe Tinel PNL NU
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL NU
60. Gilia Claudia PSD DA
61. Halici Nicușor PSD DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
63. Huncă Mihaela PSD DA
64. Iancu Marius-Ionel PSD DA
65. Ibram Iusein Minoritati DA
66. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
67. Intotero Natalia-Elena PSD DA
68. Ion Stelian-Cristian USR NU
69. Ioniță Antoneta PNL NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Jivan Luminița-Maria PSD DA
73. Lazăr Sorin PSD DA
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lovin Dumitru ALDE Abținere
77. Lungu Tudorița PNL NU
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Lupescu Dumitru USR NU
80. Macovei Silviu Nicu PSD DA
81. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
82. Manole Petre-Florin PSD DA
83. Marica Petru-Sorin PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
85. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
86. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
87. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
88. Mînzatu Roxana PSD DA
89. Mohaci Mihai PSD DA
90. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
91. Mușoiu Ștefan PSD DA
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
94. Neață Eugen PSD DA
95. Nicolicea Eugen PSD DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Nicu PSD DA
98. Oprișcan Mihai Doru - Abținere
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Pană Adriana-Doina PSD DA
101. Paraschiv Rodica PSD DA
102. Pașcan Emil-Marius PMP NU
103. Păle Dănuț PSD DA
104. Petrea Gabriel PSD DA
105. Petric Octavian PSD DA
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
107. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
108. Pop Andrei PSD DA
109. Popa Florin PSD DA
110. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
111. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
112. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
113. Popescu Pavel PNL NU
114. Presură Alexandra PSD DA
115. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
116. Prună Cristina-Mădălina USR NU
117. Radu Anișoara PSD DA
118. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
119. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
120. Răduț Violeta PSD DA
121. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
122. Roman Ioan Sorin PSD DA
123. Romanescu Cristinel PNL NU
124. Roșca Lucreția PSD DA
125. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
126. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
127. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
128. Seres Dénes UDMR NU
129. Simion Lucian-Eduard PSD DA
130. Simionca Ionuț PMP NU
131. Simonis Alfred - Robert PSD DA
132. Solomon Adrian PSD DA
133. Spânu Ion PSD DA
134. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
135. Stancu Florinel PSD DA
136. Stativă Irinel Ioan PSD DA
137. Suciu Matei PSD DA
138. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
139. Szabó Ödön UDMR NU
140. Șotcan Theodora PSD DA
141. Șovăială Constantin PNL NU
142. Tabugan Ion PMP NU
143. Teiș Alina PSD DA
144. Terea Ioan PSD DA
145. Todor Adrian PSD DA
146. Toma Ilie PSD DA
147. Tudor Beatrice PSD DA
148. Turcan Raluca PNL NU
149. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
150. Varga Vasile PNL NU
151. Vass Levente UDMR NU
152. Velcea Nicolae PSD DA
153. Vîrză Mihăiță PSD DA
154. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
155. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
156. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
157. Zainea Cornel USR NU
158. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
159. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 25 octombrie 2021, 8:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro