Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 10:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 10:59

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Amendament respins
PL 4/2018 Lege pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul educației
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:166 93 26 17 12 1 6 8 3
- voturi pentru (DA):53 - 26 17 - - 6 2 2
- voturi împotrivă (NU):111 93 - - 12 1 - 5 -
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Axinte Vasile PSD NU
4. Babuș Radu PSD NU
5. Balint Liviu-Ioan PSD NU
6. Bejinariu Eugen PSD NU
7. Benedek Zacharie UDMR NU
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Bodea Marius PNL DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Borza Remus-Adrian - DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Budăi Marius-Constantin PSD NU
19. Buican Cristian PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
21. Bulai Iulian USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Călin Ion PSD NU
25. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
26. Cherecheș Viorica PNL DA
27. Chichirău Cosette-Paula USR DA
28. Ciocan Dan PSD NU
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
30. Ciuhodaru Tudor PSD NU
31. Cobuz Maricela PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Csép Éva-Andrea UDMR NU
34. Csoma Botond UDMR NU
35. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
36. Cupșa Ioan PNL DA
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Dinu Cristina-Elena PSD NU
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
43. Dunava Costel Neculai PSD NU
44. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
45. Erdei Dolóczki István UDMR NU
46. Farago Petru UDMR NU
47. Fădor Angelica PNL DA
48. Florea Damian PSD NU
49. Florea Oana-Consuela PSD NU
50. Floroiu Ionel PSD NU
51. Furic Iarco Minoritati NU
52. Furtună Mirela PSD NU
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
55. Georgescu Nicolae PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gheorghe Tinel PNL DA
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
59. Gherman Dumitru PSD NU
60. Ghilea Găvrilă PNL DA
61. Gilia Claudia PSD NU
62. Giugea Nicolae PNL DA
63. Halici Nicușor PSD NU
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
65. Huncă Mihaela PSD NU
66. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
67. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
68. Intotero Natalia-Elena PSD NU
69. Ion Stelian-Cristian USR DA
70. Ioniță Antoneta PNL DA
71. Iordache Florin PSD NU
72. Itu Cornel PSD NU
73. Jivan Luminița-Maria PSD NU
74. Lazăr Sorin PSD NU
75. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
76. Longher Victoria Minoritati NU
77. Lovin Dumitru ALDE NU
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupașcu Costel PSD NU
80. Lupescu Dumitru USR DA
81. Manole Petre-Florin PSD NU
82. Mareș Mara PNL DA
83. Marica Petru-Sorin PSD NU
84. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
85. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
86. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
87. Mohaci Mihai PSD NU
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
89. Movilă Petru PMP DA
90. Mușoiu Ștefan PSD NU
91. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
93. Neață Eugen PSD NU
94. Nicoară Romeo Florin PNL DA
95. Nicolae Andrei PSD NU
96. Nistor Laurențiu PSD NU
97. Niță Nicu PSD NU
98. Olar Corneliu PNL DA
99. Oprișcan Mihai Doru - Abținere
100. Oteșanu Daniela PSD NU
101. Pană Adriana-Doina PSD NU
102. Paraschiv Rodica PSD NU
103. Pașcan Emil-Marius PMP DA
104. Pau Radu - Adrian PSD NU
105. Păle Dănuț PSD NU
106. Petrea Gabriel PSD NU
107. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
108. Petric Octavian PSD NU
109. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
110. Pop Andrei PSD NU
111. Popa Florin PSD NU
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
113. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
114. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
115. Presură Alexandra PSD NU
116. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
117. Prună Cristina-Mădălina USR DA
118. Radu Anișoara PSD NU
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
120. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
121. Rădulescu Alexandru PSD NU
122. Răduț Violeta PSD NU
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
124. Roman Florin-Claudiu PNL DA
125. Roman Ioan Sorin PSD NU
126. Romanescu Cristinel PNL DA
127. Roșca Lucreția PSD NU
128. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
129. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
130. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
131. Seres Dénes UDMR NU
132. Simion Lucian-Eduard PSD NU
133. Simionca Ionuț PMP DA
134. Simonis Alfred - Robert PSD NU
135. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
136. Solomon Adrian PSD NU
137. Spânu Ion PSD NU
138. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
139. Stancu Florinel PSD NU
140. Stativă Irinel Ioan PSD NU
141. Suciu Matei PSD NU
142. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
143. Szabó Ödön UDMR NU
144. Șimon Gheorghe PSD NU
145. Șotcan Theodora PSD NU
146. Tabugan Ion PMP DA
147. Teiș Alina PSD NU
148. Terea Ioan PSD NU
149. Todor Adrian PSD NU
150. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
151. Toma Ilie PSD NU
152. Tripa Florin-Dan PSD NU
153. Tudor Beatrice PSD NU
154. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
155. Vasile Daniel Minoritati NU
156. Vass Levente UDMR NU
157. Velcea Nicolae PSD NU
158. Vișan George-Gabriel PSD NU
159. Vîlceanu Dan PNL DA
160. Vîrză Mihăiță PSD NU
161. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
162. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
163. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
164. Zainea Cornel USR DA
165. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
166. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 2:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro