Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 11:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Amendament admis
PL 442/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.94/1992 privind organizarea și funcționarea Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:160 90 21 19 10 4 5 8 3
- voturi pentru (DA):133 90 20 1 9 4 1 6 2
- voturi împotrivă (NU):21 - - 18 - - - 2 1
- abțineri:6 - 1 - 1 - 4 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL Abținere
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Balan Ioan PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Bende Sándor UDMR DA
9. Benedek Zacharie UDMR DA
10. Benga Tudor - Vlad USR NU
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP Abținere
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR NU
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR NU
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
39. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Dehelean Silviu USR NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
47. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
53. Florea Damian PSD DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Furic Iarco Minoritati DA
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Ghilea Găvrilă PNL DA
65. Ghinea Cristian USR NU
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Halici Nicușor PSD DA
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
69. Huncă Mihaela PSD DA
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR NU
72. Iordache Florin PSD DA
73. Itu Cornel PSD DA
74. Jivan Luminița-Maria PSD DA
75. Kelemen Hunor UDMR DA
76. Lazăr Sorin PSD DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Longher Victoria Minoritati DA
79. Lovin Dumitru ALDE DA
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD DA
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD DA
84. Manole Petre-Florin PSD DA
85. Marica Petru-Sorin PSD DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Mînzatu Roxana PSD DA
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
89. Mușoiu Ștefan PSD DA
90. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
92. Neață Eugen PSD DA
93. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
94. Nicoară Romeo Florin PNL DA
95. Nicolae Andrei PSD DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Olar Corneliu PNL DA
98. Oprișcan Mihai Doru - DA
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Pană Adriana-Doina PSD DA
101. Paraschiv Rodica PSD DA
102. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
103. Pau Radu - Adrian PSD DA
104. Păle Dănuț PSD DA
105. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
106. Petric Octavian PSD DA
107. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
108. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
109. Pop Andrei PSD DA
110. Popa Florin PSD DA
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
112. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
113. Presură Alexandra PSD DA
114. Prună Cristina-Mădălina USR NU
115. Radu Anișoara PSD DA
116. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
117. Rădulescu Alexandru PSD DA
118. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
119. Răduț Violeta PSD DA
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
121. Roman Ioan Sorin PSD DA
122. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
123. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
124. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
125. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
126. Seres Dénes UDMR DA
127. Simion Lucian-Eduard PSD DA
128. Simionca Ionuț PMP Abținere
129. Simonis Alfred - Robert PSD DA
130. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
131. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
132. Stancu Florinel PSD DA
133. Stativă Irinel Ioan PSD DA
134. Suciu Matei PSD DA
135. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
136. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
137. Szabó Ödön UDMR DA
138. Șișcu George PNL DA
139. Șotcan Theodora PSD DA
140. Tabugan Ion PMP DA
141. Teiș Alina PSD DA
142. Terea Ioan PSD DA
143. Todor Adrian PSD DA
144. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
145. Toma Ilie PSD DA
146. Tripa Florin-Dan PSD DA
147. Tudor Beatrice PSD DA
148. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
149. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
150. Varga Vasile PNL DA
151. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
152. Vass Levente UDMR DA
153. Velcea Nicolae PSD DA
154. Vișan George-Gabriel PSD DA
155. Vîlceanu Dan PNL DA
156. Vîrză Mihăiță PSD DA
157. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
158. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
159. Zainea Cornel USR NU
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 16:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro