Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 11:39

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Amendament admis
PL 442/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.94/1992 privind organizarea și funcționarea Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:156 89 19 16 10 4 5 10 3
- voturi pentru (DA):130 88 18 - 10 4 - 8 2
- voturi împotrivă (NU):20 1 - 16 - - - 2 1
- abțineri:6 - 1 - - - 5 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL Abținere
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Balan Ioan PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Benedek Zacharie UDMR DA
9. Benga Tudor - Vlad USR NU
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Bichineț Corneliu PMP Abținere
12. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Bodea Marius PNL DA
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR NU
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Budăi Marius-Constantin PSD DA
21. Buican Cristian PNL DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bulai Iulian USR NU
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Ciuhodaru Tudor PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cocoș Vasile PSD DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Csép Éva-Andrea UDMR DA
38. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
39. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Dehelean Silviu USR NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dobre Mircea-Titus PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL DA
45. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
47. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
52. Florea Damian PSD NU
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
55. Furic Iarco Minoritati DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Ghilea Găvrilă PNL DA
64. Gilia Claudia PSD DA
65. Halici Nicușor PSD DA
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
67. Huncă Mihaela PSD DA
68. Intotero Natalia-Elena PSD DA
69. Ion Stelian-Cristian USR NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Jivan Luminița-Maria PSD DA
73. Kelemen Hunor UDMR DA
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
76. Longher Victoria Minoritati DA
77. Lovin Dumitru ALDE DA
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupașcu Costel PSD DA
80. Lupescu Dumitru USR NU
81. Manole Petre-Florin PSD DA
82. Marica Petru-Sorin PSD DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Mînzatu Roxana PSD DA
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
86. Mușoiu Ștefan PSD DA
87. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
88. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
89. Neață Eugen PSD DA
90. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
91. Nicoară Romeo Florin PNL DA
92. Nicolae Andrei PSD DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Olar Corneliu PNL DA
95. Oprișcan Mihai Doru - DA
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Pană Adriana-Doina PSD DA
98. Paraschiv Rodica PSD DA
99. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
100. Pau Radu - Adrian PSD DA
101. Păle Dănuț PSD DA
102. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
103. Petric Octavian PSD DA
104. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
105. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
106. Pop Andrei PSD DA
107. Popa Florin PSD DA
108. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
109. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
110. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
111. Presură Alexandra PSD DA
112. Prună Cristina-Mădălina USR NU
113. Radu Anișoara PSD DA
114. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
115. Rădulescu Alexandru PSD DA
116. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
117. Răduț Violeta PSD DA
118. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
119. Roman Ioan Sorin PSD DA
120. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
121. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
122. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
123. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
124. Seres Dénes UDMR DA
125. Simion Lucian-Eduard PSD DA
126. Simionca Ionuț PMP Abținere
127. Simonis Alfred - Robert PSD DA
128. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
129. Stancu Florinel PSD DA
130. Stativă Irinel Ioan PSD DA
131. Suciu Matei PSD DA
132. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
133. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
134. Szabó Ödön UDMR DA
135. Șotcan Theodora PSD DA
136. Tabugan Ion PMP Abținere
137. Teiș Alina PSD DA
138. Terea Ioan PSD DA
139. Todor Adrian PSD DA
140. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
141. Toma Ilie PSD DA
142. Tripa Florin-Dan PSD DA
143. Tudor Beatrice PSD DA
144. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
145. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
146. Varga Vasile PNL DA
147. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
148. Vass Levente UDMR DA
149. Velcea Nicolae PSD DA
150. Vișan George-Gabriel PSD DA
151. Vîlceanu Dan PNL DA
152. Vîrză Mihăiță PSD DA
153. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
154. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
155. Zainea Cornel USR NU
156. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 17:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro