Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Amendament admis
PL 442/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.94/1992 privind organizarea și funcționarea Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:152 86 20 17 9 4 5 8 3
- voturi pentru (DA):126 86 19 - 9 4 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):19 - - 17 - - - 1 1
- abțineri:7 - 1 - - - 5 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL Abținere
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Babuș Radu PSD DA
5. Balan Ioan PNL DA
6. Balint Liviu-Ioan PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Bende Sándor UDMR DA
9. Benedek Zacharie UDMR DA
10. Benga Tudor - Vlad USR NU
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP Abținere
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR NU
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Ciocan Dan PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciuhodaru Tudor PSD DA
36. Cîtea Vasile PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR DA
40. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
41. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
42. Cupă Ion ALDE DA
43. Dehelean Silviu USR NU
44. Dinu Cristina-Elena PSD DA
45. Dobre Mircea-Titus PSD DA
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
49. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
50. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
53. Florea Damian PSD DA
54. Floroiu Ionel PSD DA
55. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
56. Furic Iarco Minoritati DA
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
59. Gavrilă Camelia PSD DA
60. Georgescu Nicolae PSD DA
61. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
62. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
63. Gherman Dumitru PSD DA
64. Ghilea Găvrilă PNL DA
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Halici Nicușor PSD DA
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
68. Huncă Mihaela PSD DA
69. Ion Stelian-Cristian USR NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Jivan Luminița-Maria PSD DA
73. Lazăr Sorin PSD DA
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
75. Lovin Dumitru ALDE DA
76. Lungu Tudorița PNL DA
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Lupescu Dumitru USR NU
79. Manole Petre-Florin PSD DA
80. Marica Petru-Sorin PSD DA
81. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
82. Mînzatu Roxana PSD DA
83. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
84. Mușoiu Ștefan PSD DA
85. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
86. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
87. Neață Eugen PSD DA
88. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
89. Nicoară Romeo Florin PNL DA
90. Nicolae Andrei PSD DA
91. Nistor Laurențiu PSD DA
92. Olar Corneliu PNL DA
93. Oprișcan Mihai Doru - DA
94. Oteșanu Daniela PSD DA
95. Pană Adriana-Doina PSD DA
96. Paraschiv Rodica PSD DA
97. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
98. Pau Radu - Adrian PSD DA
99. Păle Dănuț PSD DA
100. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
101. Petric Octavian PSD DA
102. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
103. Pop Andrei PSD DA
104. Popa Florin PSD DA
105. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
106. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
107. Presură Alexandra PSD DA
108. Prună Cristina-Mădălina USR NU
109. Radu Anișoara PSD DA
110. Rădulescu Alexandru PSD DA
111. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
112. Răduț Violeta PSD DA
113. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
114. Roman Ioan Sorin PSD DA
115. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
116. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
117. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
118. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
119. Seres Dénes UDMR DA
120. Simion Lucian-Eduard PSD DA
121. Simionca Ionuț PMP Abținere
122. Simonis Alfred - Robert PSD DA
123. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
124. Spânu Ion PSD DA
125. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
126. Stancu Florinel PSD DA
127. Suciu Matei PSD DA
128. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
129. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
130. Szabó Ödön UDMR DA
131. Șișcu George PNL DA
132. Șotcan Theodora PSD DA
133. Tabugan Ion PMP Abținere
134. Teiș Alina PSD DA
135. Terea Ioan PSD DA
136. Todor Adrian PSD DA
137. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
138. Toma Ilie PSD DA
139. Tripa Florin-Dan PSD DA
140. Tudor Beatrice PSD DA
141. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
142. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
143. Varga Vasile PNL DA
144. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
145. Velcea Nicolae PSD DA
146. Vișan George-Gabriel PSD DA
147. Vîlceanu Dan PNL DA
148. Vîrză Mihăiță PSD DA
149. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
150. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
151. Zainea Cornel USR NU
152. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 17 octombrie 2021, 21:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro