Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 11:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 11:35

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Amendament admis
PL 442/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.94/1992 privind organizarea și funcționarea Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:155 88 22 17 10 4 4 7 3
- voturi pentru (DA):132 88 22 - 10 4 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):18 - - 17 - - - - 1
- abțineri:5 - - - - - 4 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Babuș Radu PSD DA
3. Balan Ioan PNL DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Bende Sándor UDMR DA
7. Benedek Zacharie UDMR DA
8. Benga Tudor - Vlad USR NU
9. Bica Dănuț PNL DA
10. Bichineț Corneliu PMP Abținere
11. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bulai Iulian USR NU
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PSD DA
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Calotă Florică Ică ALDE DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Viorica PNL DA
30. Chichirău Cosette-Paula USR NU
31. Chiriac Viorel PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciuhodaru Tudor PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
38. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
39. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Dehelean Silviu USR NU
43. Dinu Cristina-Elena PSD DA
44. Dobre Mircea-Titus PSD DA
45. Dobre Victor Paul PNL DA
46. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
49. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Florea Damian PSD DA
53. Floroiu Ionel PSD DA
54. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
55. Furic Iarco Minoritati DA
56. Furtună Mirela PSD DA
57. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Georgescu Nicolae PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
62. Gherman Dumitru PSD DA
63. Ghilea Găvrilă PNL DA
64. Ghinea Cristian USR NU
65. Gilia Claudia PSD DA
66. Halici Nicușor PSD DA
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
68. Huncă Mihaela PSD DA
69. Ion Stelian-Cristian USR NU
70. Iordache Florin PSD DA
71. Itu Cornel PSD DA
72. Jivan Luminița-Maria PSD DA
73. Kelemen Hunor UDMR DA
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
76. Longher Victoria Minoritati DA
77. Lovin Dumitru ALDE DA
78. Lungu Tudorița PNL DA
79. Lupașcu Costel PSD DA
80. Lupescu Dumitru USR NU
81. Manole Petre-Florin PSD DA
82. Marica Petru-Sorin PSD DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Mînzatu Roxana PSD DA
85. Mohaci Mihai PSD DA
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
87. Mușoiu Ștefan PSD DA
88. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
89. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
90. Neață Eugen PSD DA
91. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
92. Nicoară Romeo Florin PNL DA
93. Nicolae Andrei PSD DA
94. Olar Corneliu PNL DA
95. Oprișcan Mihai Doru - DA
96. Oteșanu Daniela PSD DA
97. Pană Adriana-Doina PSD DA
98. Paraschiv Rodica PSD DA
99. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
100. Pau Radu - Adrian PSD DA
101. Păle Dănuț PSD DA
102. Petric Octavian PSD DA
103. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
104. Pop Andrei PSD DA
105. Pop Georgian PSD DA
106. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
107. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
108. Presură Alexandra PSD DA
109. Prună Cristina-Mădălina USR NU
110. Radu Anișoara PSD DA
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
112. Rădulescu Alexandru PSD DA
113. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
114. Răduț Violeta PSD DA
115. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
116. Roman Ioan Sorin PSD DA
117. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
118. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
119. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
120. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
121. Seres Dénes UDMR DA
122. Simion Lucian-Eduard PSD DA
123. Simionca Ionuț PMP Abținere
124. Simonis Alfred - Robert PSD DA
125. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
126. Spânu Ion PSD DA
127. Stancu Florinel PSD DA
128. Stativă Irinel Ioan PSD DA
129. Suciu Matei PSD DA
130. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
131. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
132. Szabó Ödön UDMR DA
133. Șișcu George PNL DA
134. Șotcan Theodora PSD DA
135. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
136. Teiș Alina PSD DA
137. Terea Ioan PSD DA
138. Todor Adrian PSD DA
139. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
140. Toma Ilie PSD DA
141. Tripa Florin-Dan PSD DA
142. Tudor Beatrice PSD DA
143. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
144. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
145. Varga Vasile PNL DA
146. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
147. Vass Levente UDMR DA
148. Velcea Nicolae PSD DA
149. Vișan George-Gabriel PSD DA
150. Vîlceanu Dan PNL DA
151. Vîrză Mihăiță PSD DA
152. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
153. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
154. Zainea Cornel USR NU
155. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 12:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro