Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 11:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 11:33

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Amendament admis
PL 442/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.94/1992 privind organizarea și funcționarea Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:150 86 21 17 9 2 4 8 3
- voturi pentru (DA):127 86 21 - 9 2 1 6 2
- voturi împotrivă (NU):20 - - 17 - - - 2 1
- abțineri:3 - - - - - 3 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Babuș Radu PSD DA
3. Balan Ioan PNL DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Benedek Zacharie UDMR DA
7. Benga Tudor - Vlad USR NU
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
11. Bodea Marius PNL DA
12. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
13. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
14. Botez Mihai-Cătălin USR NU
15. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buican Cristian PNL DA
18. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
19. Bulai Iulian USR NU
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Burciu Cristina PSD DA
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Cherecheș Viorica PNL DA
26. Chichirău Cosette-Paula USR NU
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciocan Dan PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Ciuhodaru Tudor PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
34. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
35. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dehelean Silviu USR NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
44. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Fădor Angelica PNL DA
48. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
49. Florea Damian PSD DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
52. Furic Iarco Minoritati DA
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
55. Gavrilă Camelia PSD DA
56. Georgescu Nicolae PSD DA
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
58. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Ghilea Găvrilă PNL DA
61. Gilia Claudia PSD DA
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
64. Huncă Mihaela PSD DA
65. Ion Stelian-Cristian USR NU
66. Iordache Florin PSD DA
67. Itu Cornel PSD DA
68. Jivan Luminița-Maria PSD DA
69. Kelemen Hunor UDMR DA
70. Lazăr Sorin PSD DA
71. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
72. Longher Victoria Minoritati DA
73. Lovin Dumitru ALDE DA
74. Lupașcu Costel PSD DA
75. Lupescu Dumitru USR NU
76. Manole Petre-Florin PSD DA
77. Mareș Mara PNL DA
78. Marica Petru-Sorin PSD DA
79. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
80. Mînzatu Roxana PSD DA
81. Mohaci Mihai PSD DA
82. Mușoiu Ștefan PSD DA
83. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
84. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
87. Nicoară Romeo Florin PNL DA
88. Nicolae Andrei PSD DA
89. Olar Corneliu PNL DA
90. Oprișcan Mihai Doru - DA
91. Oteșanu Daniela PSD DA
92. Pană Adriana-Doina PSD DA
93. Paraschiv Rodica PSD DA
94. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
95. Pau Radu - Adrian PSD DA
96. Păle Dănuț PSD DA
97. Petric Octavian PSD DA
98. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
99. Pop Andrei PSD DA
100. Pop Georgian PSD DA
101. Popa Florin PSD DA
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
103. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
104. Presură Alexandra PSD DA
105. Prună Cristina-Mădălina USR NU
106. Radu Anișoara PSD DA
107. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
108. Rădulescu Alexandru PSD DA
109. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
110. Răduț Violeta PSD DA
111. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
112. Roman Ioan Sorin PSD DA
113. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
114. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
115. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
116. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
117. Seres Dénes UDMR DA
118. Simion Lucian-Eduard PSD DA
119. Simionca Ionuț PMP Abținere
120. Simonis Alfred - Robert PSD DA
121. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
122. Spânu Ion PSD DA
123. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
124. Stancu Florinel PSD DA
125. Stativă Irinel Ioan PSD DA
126. Suciu Matei PSD DA
127. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
128. Szabó Ödön UDMR DA
129. Șișcu George PNL DA
130. Șotcan Theodora PSD DA
131. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
132. Teiș Alina PSD DA
133. Terea Ioan PSD DA
134. Todor Adrian PSD DA
135. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
136. Toma Ilie PSD DA
137. Tripa Florin-Dan PSD DA
138. Tudor Beatrice PSD DA
139. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
140. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
141. Varga Vasile PNL DA
142. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
143. Vass Levente UDMR DA
144. Vișan George-Gabriel PSD DA
145. Vîlceanu Dan PNL DA
146. Vîrză Mihăiță PSD DA
147. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
148. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
149. Zainea Cornel USR NU
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 22 octombrie 2021, 7:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro