Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 11:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Amendament respins
PL 442/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.94/1992 privind organizarea și funcționarea Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:155 89 21 18 8 4 4 8 3
- voturi pentru (DA):22 - 2 18 - - - 1 1
- voturi împotrivă (NU):127 89 19 - 7 4 - 6 2
- abțineri:6 - - - 1 - 4 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Axinte Vasile PSD NU
4. Babuș Radu PSD NU
5. Balan Ioan PNL NU
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Bende Sándor UDMR NU
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP Abținere
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Bodea Marius PNL NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buican Cristian PNL NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Căciulă Aurel PSD NU
30. Călin Ion PSD NU
31. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciocan Dan PSD NU
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
35. Ciuhodaru Tudor PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cocoș Vasile PSD NU
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
39. Csép Éva-Andrea UDMR NU
40. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
41. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
42. Cupă Ion ALDE NU
43. Cupșa Ioan PNL NU
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dinu Cristina-Elena PSD NU
46. Dobre Mircea-Titus PSD NU
47. Dobre Victor Paul PNL NU
48. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
49. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
50. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
52. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
53. Erdei Dolóczki István UDMR NU
54. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
55. Florea Damian PSD NU
56. Floroiu Ionel PSD NU
57. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
58. Furic Iarco Minoritati NU
59. Furtună Mirela PSD NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavrilă Camelia PSD NU
62. Georgescu Nicolae PSD NU
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
64. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
65. Gherman Dumitru PSD NU
66. Ghilea Găvrilă PNL NU
67. Ghinea Cristian USR DA
68. Gilia Claudia PSD NU
69. Halici Nicușor PSD NU
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
71. Huncă Mihaela PSD NU
72. Intotero Natalia-Elena PSD NU
73. Ion Stelian-Cristian USR DA
74. Iordache Florin PSD NU
75. Itu Cornel PSD NU
76. Jivan Luminița-Maria PSD NU
77. Lazăr Sorin PSD NU
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
79. Lovin Dumitru ALDE NU
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD NU
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Manole Petre-Florin PSD NU
84. Marica Petru-Sorin PSD NU
85. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
86. Mînzatu Roxana PSD NU
87. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
88. Mușoiu Ștefan PSD NU
89. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
90. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
91. Neață Eugen PSD NU
92. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
93. Nicoară Romeo Florin PNL NU
94. Nicolae Andrei PSD NU
95. Nistor Laurențiu PSD NU
96. Olar Corneliu PNL NU
97. Oprișcan Mihai Doru - NU
98. Oteșanu Daniela PSD NU
99. Pană Adriana-Doina PSD NU
100. Paraschiv Rodica PSD NU
101. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
102. Pau Radu - Adrian PSD NU
103. Păle Dănuț PSD NU
104. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
105. Petric Octavian PSD NU
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
107. Pop Andrei PSD NU
108. Popa Florin PSD NU
109. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
110. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
111. Presură Alexandra PSD NU
112. Prună Cristina-Mădălina USR DA
113. Radu Anișoara PSD NU
114. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
115. Rădulescu Alexandru PSD NU
116. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
117. Răduț Violeta PSD NU
118. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
119. Roman Ioan Sorin PSD NU
120. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
121. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
122. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
123. Seres Dénes UDMR NU
124. Simion Lucian-Eduard PSD NU
125. Simionca Ionuț PMP Abținere
126. Simonis Alfred - Robert PSD NU
127. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
128. Spânu Ion PSD NU
129. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
130. Stancu Florinel PSD NU
131. Suciu Matei PSD NU
132. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
133. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
134. Șișcu George PNL NU
135. Șotcan Theodora PSD NU
136. Teiș Alina PSD NU
137. Terea Ioan PSD NU
138. Todor Adrian PSD NU
139. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
140. Toma Ilie PSD NU
141. Tripa Florin-Dan PSD NU
142. Tudor Beatrice PSD NU
143. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
144. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
145. Varga Vasile PNL NU
146. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
147. Vass Levente UDMR NU
148. Velcea Nicolae PSD NU
149. Vișan George-Gabriel PSD NU
150. Vîlceanu Dan PNL NU
151. Vîrză Mihăiță PSD NU
152. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
153. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
154. Zainea Cornel USR DA
155. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 1:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro