Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 11:39

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Amendament respins
PL 442/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.94/1992 privind organizarea și funcționarea Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:153 88 19 17 9 4 5 8 3
- voturi pentru (DA):22 - 1 17 - - 1 2 1
- voturi împotrivă (NU):128 88 18 - 9 4 1 6 2
- abțineri:3 - - - - - 3 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Axinte Vasile PSD NU
4. Babuș Radu PSD NU
5. Balan Ioan PNL NU
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Benedek Zacharie UDMR NU
9. Benga Tudor - Vlad USR DA
10. Bica Dănuț PNL NU
11. Bichineț Corneliu PMP Abținere
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
13. Bodea Marius PNL NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
17. Botez Mihai-Cătălin USR DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buican Cristian PNL NU
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Burciu Cristina PSD NU
25. Calista Mara-Daniela PNL NU
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Călin Ion PSD NU
28. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciocan Dan PSD NU
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
32. Ciuhodaru Tudor PSD NU
33. Cîtea Vasile PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
36. Csép Éva-Andrea UDMR NU
37. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
38. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dinu Cristina-Elena PSD NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD NU
43. Dobre Victor Paul PNL NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
47. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR NU
50. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
51. Florea Damian PSD NU
52. Floroiu Ionel PSD NU
53. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
54. Furic Iarco Minoritati NU
55. Furtună Mirela PSD NU
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gavrilă Camelia PSD NU
58. Georgescu Nicolae PSD NU
59. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
60. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
61. Gherman Dumitru PSD NU
62. Ghilea Găvrilă PNL NU
63. Gilia Claudia PSD NU
64. Halici Nicușor PSD NU
65. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
66. Huncă Mihaela PSD NU
67. Intotero Natalia-Elena PSD NU
68. Ion Stelian-Cristian USR DA
69. Iordache Florin PSD NU
70. Itu Cornel PSD NU
71. Jivan Luminița-Maria PSD NU
72. Kelemen Hunor UDMR NU
73. Lazăr Sorin PSD NU
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
75. Lovin Dumitru ALDE NU
76. Lungu Tudorița PNL NU
77. Lupașcu Costel PSD NU
78. Lupescu Dumitru USR DA
79. Manole Petre-Florin PSD NU
80. Marica Petru-Sorin PSD NU
81. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
82. Mînzatu Roxana PSD NU
83. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
84. Mușoiu Ștefan PSD NU
85. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
86. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
87. Neață Eugen PSD NU
88. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
89. Nicoară Romeo Florin PNL NU
90. Nistor Laurențiu PSD NU
91. Olar Corneliu PNL NU
92. Oprișcan Mihai Doru - NU
93. Oteșanu Daniela PSD NU
94. Pană Adriana-Doina PSD NU
95. Paraschiv Rodica PSD NU
96. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
97. Pau Radu - Adrian PSD NU
98. Păle Dănuț PSD NU
99. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
100. Petric Octavian PSD NU
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
102. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
103. Pop Andrei PSD NU
104. Popa Florin PSD NU
105. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
106. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
107. Presură Alexandra PSD NU
108. Prună Cristina-Mădălina USR DA
109. Radu Anișoara PSD NU
110. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
111. Rădulescu Alexandru PSD NU
112. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
113. Răduț Violeta PSD NU
114. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
115. Roman Ioan Sorin PSD NU
116. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
117. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
118. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
119. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
120. Seres Dénes UDMR NU
121. Simion Lucian-Eduard PSD NU
122. Simionca Ionuț PMP Abținere
123. Simonis Alfred - Robert PSD NU
124. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
125. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
126. Stancu Florinel PSD NU
127. Stativă Irinel Ioan PSD NU
128. Suciu Matei PSD NU
129. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
130. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
131. Szabó Ödön UDMR NU
132. Șotcan Theodora PSD NU
133. Tabugan Ion PMP NU
134. Teiș Alina PSD NU
135. Terea Ioan PSD NU
136. Todor Adrian PSD NU
137. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
138. Toma Ilie PSD NU
139. Tripa Florin-Dan PSD NU
140. Tudor Beatrice PSD NU
141. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
142. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
143. Varga Vasile PNL NU
144. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
145. Vass Levente UDMR NU
146. Velcea Nicolae PSD NU
147. Vișan George-Gabriel PSD NU
148. Vîlceanu Dan PNL NU
149. Vîrză Mihăiță PSD NU
150. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
151. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
152. Zainea Cornel USR DA
153. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 20:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro