Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 11:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 11:40

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Amendament respins
PL 442/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.94/1992 privind organizarea și funcționarea Curții de Conturi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:160 91 21 18 10 4 5 9 2
- voturi pentru (DA):25 - 1 18 2 - 1 2 1
- voturi împotrivă (NU):130 91 20 - 7 4 1 6 1
- abțineri:5 - - - 1 - 3 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Axinte Vasile PSD NU
4. Babuș Radu PSD NU
5. Balan Ioan PNL NU
6. Balint Liviu-Ioan PSD NU
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Bende Sándor UDMR NU
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP Abținere
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Bodea Marius PNL NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
21. Budăi Marius-Constantin PSD NU
22. Buican Cristian PNL NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Bulai Iulian USR DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD NU
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciocan Dan PSD NU
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
35. Ciuhodaru Tudor PSD NU
36. Cîtea Vasile PSD NU
37. Cocoș Vasile PSD NU
38. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
39. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
40. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
41. Cupă Ion ALDE NU
42. Dehelean Silviu USR DA
43. Dinu Cristina-Elena PSD NU
44. Dobre Mircea-Titus PSD NU
45. Dobre Victor Paul PNL NU
46. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
48. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
49. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
50. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
51. Erdei Dolóczki István UDMR NU
52. Fădor Angelica PNL NU
53. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
54. Florea Damian PSD NU
55. Floroiu Ionel PSD NU
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
57. Furic Iarco Minoritati NU
58. Furtună Mirela PSD NU
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gavrilă Camelia PSD NU
61. Georgescu Nicolae PSD NU
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
63. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
64. Gherman Dumitru PSD NU
65. Ghilea Găvrilă PNL NU
66. Gilia Claudia PSD NU
67. Halici Nicușor PSD NU
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
69. Huncă Mihaela PSD NU
70. Intotero Natalia-Elena PSD NU
71. Ion Stelian-Cristian USR DA
72. Iordache Florin PSD NU
73. Itu Cornel PSD NU
74. Jivan Luminița-Maria PSD NU
75. Kelemen Hunor UDMR NU
76. Lazăr Sorin PSD NU
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
78. Longher Victoria Minoritati NU
79. Lovin Dumitru ALDE NU
80. Lungu Tudorița PNL NU
81. Lupașcu Costel PSD NU
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD NU
84. Manole Petre-Florin PSD NU
85. Marica Petru-Sorin PSD NU
86. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
87. Mînzatu Roxana PSD NU
88. Mohaci Mihai PSD NU
89. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
90. Mușoiu Ștefan PSD NU
91. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
93. Neață Eugen PSD NU
94. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
95. Nicoară Romeo Florin PNL NU
96. Nicolae Andrei PSD NU
97. Nistor Laurențiu PSD NU
98. Olar Corneliu PNL NU
99. Oteșanu Daniela PSD NU
100. Pană Adriana-Doina PSD NU
101. Paraschiv Rodica PSD NU
102. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
103. Pau Radu - Adrian PSD NU
104. Păle Dănuț PSD NU
105. Petric Octavian PSD NU
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
107. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
108. Pop Andrei PSD NU
109. Popa Florin PSD NU
110. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
111. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
112. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
113. Presură Alexandra PSD NU
114. Prună Cristina-Mădălina USR DA
115. Radu Anișoara PSD NU
116. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
117. Rădulescu Alexandru PSD NU
118. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
119. Răduț Violeta PSD NU
120. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
121. Roman Ioan Sorin PSD NU
122. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
123. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
124. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
125. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
126. Seres Dénes UDMR NU
127. Simion Lucian-Eduard PSD NU
128. Simionca Ionuț PMP Abținere
129. Simonis Alfred - Robert PSD NU
130. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
131. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
132. Stancu Florinel PSD NU
133. Stativă Irinel Ioan PSD NU
134. Suciu Matei PSD NU
135. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
136. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
137. Szabó Ödön UDMR NU
138. Șișcu George PNL NU
139. Șotcan Theodora PSD NU
140. Tabugan Ion PMP NU
141. Teiș Alina PSD NU
142. Terea Ioan PSD NU
143. Todor Adrian PSD NU
144. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
145. Toma Ilie PSD NU
146. Tripa Florin-Dan PSD NU
147. Tudor Beatrice PSD NU
148. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
149. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
150. Varga Vasile PNL NU
151. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
152. Vass Levente UDMR Abținere
153. Velcea Nicolae PSD NU
154. Vișan George-Gabriel PSD NU
155. Vîlceanu Dan PNL NU
156. Vîrză Mihăiță PSD NU
157. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
158. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
159. Zainea Cornel USR DA
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 26 octombrie 2021, 12:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro