Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 12:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 12:07

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.125/2016 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 19/2018).
PHC 19/2018 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.125/2016 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:245 130 43 22 17 9 7 12 5
- voturi pentru (DA):244 129 43 22 17 9 7 12 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chichirău Cosette-Paula USR DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Damian PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Ghinea Cristian USR DA
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Goga Octavian PSD DA
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Kelemen Hunor UDMR DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Victoria Minoritati DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lungu Tudorița PNL DA
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lupescu Dumitru USR DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
128. Mînzatu Roxana PSD DA
129. Mocioalcă Ion PSD -
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Movilă Petru PMP DA
134. Mușoiu Ștefan PSD DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Andrei PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai ALDE DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Olar Corneliu PNL DA
146. Oprișcan Mihai Doru - DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius PMP DA
153. Pau Radu - Adrian PSD DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petcu Toma-Florin ALDE DA
156. Petrea Gabriel PSD DA
157. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
158. Petric Octavian PSD DA
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
160. Plumb Rovana PSD DA
161. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
162. Pop Andrei PSD DA
163. Pop Georgian PSD DA
164. Pop Rareș Tudor USR DA
165. Popa Florin PSD DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
168. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
169. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
170. Presură Alexandra PSD DA
171. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
172. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR DA
174. Radu Anișoara PSD DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
178. Rădulescu Alexandru PSD DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Romanescu Cristinel PNL DA
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Rotaru Alexandru PSD DA
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
188. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
189. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
190. Sefer Cristian-George PMP DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
194. Simion Lucian-Eduard PSD DA
195. Simionca Ionuț PMP DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Spânu Ion PSD DA
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Suciu Matei PSD DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șotcan Theodora PSD DA
213. Șovăială Constantin PNL DA
214. Ștefan Viorel PSD DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
216. Tabugan Ion PMP DA
217. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
218. Teiș Alina PSD DA
219. Terea Ioan PSD DA
220. Todor Adrian PSD DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Tripa Florin-Dan PSD DA
224. Tudor Beatrice PSD DA
225. Tudose Mihai PSD DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Glad-Aurel PNL DA
229. Varga Vasile PNL DA
230. Vasile Daniel Minoritati DA
231. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
232. Văcaru Alin Vasile - DA
233. Velcea Nicolae PSD DA
234. Vișan George-Gabriel PSD DA
235. Vîlceanu Dan PNL DA
236. Vîrză Mihăiță PSD DA
237. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
238. Vlase Petru Gabriel PSD DA
239. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
240. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
241. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
242. Weber Mihai PSD DA
243. Zainea Cornel USR DA
244. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 27 octombrie 2021, 16:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro