Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 392/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.198/2008 privind serviciile consulare pentru care se percep taxe și nivelul taxelor consulare la misiunile diplomatice și oficiile consulare ale României în străinătate
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 133 46 22 18 10 7 14 8
- voturi pentru (DA):258 133 46 22 18 10 7 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Constantin Daniel - DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghilea Găvrilă PNL DA
101. Ghinea Cristian USR DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL DA
104. Goga Octavian PSD DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
107. Huncă Mihaela PSD DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ignat Miron Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru ALDE DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Lupescu Dumitru USR DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marica Petru-Sorin PSD DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
140. Movilă Petru PMP DA
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL DA
154. Oprișcan Mihai Doru - DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pau Radu - Adrian PSD DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petcu Toma-Florin ALDE DA
163. Petrea Gabriel PSD DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Petric Octavian PSD DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
169. Ponta Victor-Viorel - DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Pop Tudor Rareș USR DA
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Mihai Valentin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
178. Popescu Pavel PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR DA
184. Radu Anișoara PSD DA
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
187. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
188. Rădulescu Alexandru PSD DA
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
190. Răduț Violeta PSD DA
191. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
192. Roman Florin-Claudiu PNL DA
193. Roman Ioan Sorin PSD DA
194. Romanescu Cristinel PNL DA
195. Roșca Lucreția PSD DA
196. Rotaru Alexandru PSD DA
197. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
198. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
199. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
200. Sefer Cristian-George PMP DA
201. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
202. Seres Dénes UDMR DA
203. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
204. Simion Lucian-Eduard PSD DA
205. Simionca Ionuț PMP DA
206. Simonis Alfred - Robert PSD DA
207. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Spânu Ion PSD DA
210. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
211. Stan Viorel PSD DA
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
215. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
216. Suciu Matei PSD DA
217. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
218. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
221. Șimon Gheorghe PSD DA
222. Șotcan Theodora PSD DA
223. Șovăială Constantin PNL DA
224. Ștefan Viorel PSD DA
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
226. Tabugan Ion PMP DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Teiș Alina PSD DA
229. Terea Ioan PSD DA
230. Tîlvăr Angel PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Tudose Mihai PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Varga Glad-Aurel PNL DA
241. Varga Vasile PNL DA
242. Vasile Daniel Minoritati DA
243. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
244. Vass Levente UDMR DA
245. Văcaru Alin Vasile - DA
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vișan George-Gabriel PSD DA
248. Vîlceanu Dan PNL DA
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
254. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zainea Cornel USR DA
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 decembrie 2018, 16:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro