Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 12:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 450/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.70/2017 privind modificarea și completarea Legii nr.160/1998 pentru organizarea și exercitarea profesiunii de medic veterinar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 133 47 21 18 9 9 14 7
- voturi pentru (DA):155 133 1 - 1 9 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):98 - 46 21 17 - 9 1 4
- abțineri:4 - - - - - - 2 2
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - NU
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL NU
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL NU
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Viorica PNL NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
63. Constantin Daniel - -
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Csép Éva-Andrea UDMR NU
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR NU
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL NU
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR NU
82. Farago Petru UDMR NU
83. Fădor Angelica PNL NU
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghe Tinel PNL NU
95. Gheorghiu Bogdan PNL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL NU
99. Ghinea Cristian USR NU
100. Gilia Claudia PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL NU
102. Goga Octavian PSD DA
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
105. Huncă Mihaela PSD DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ignat Miron Minoritati DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR NU
113. Ioniță Antoneta PNL NU
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR NU
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru ALDE DA
122. Lungu Tudorița PNL NU
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL NU
128. Marica Petru-Sorin PSD DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
136. Mocioalcă Ion PSD DA
137. Mohaci Mihai PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
140. Movilă Petru PMP NU
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL NU
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL NU
154. Oprișcan Mihai Doru - Abținere
155. Oros Nechita-Adrian PNL NU
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pașcan Emil-Marius PMP NU
161. Pau Radu - Adrian PSD DA
162. Păle Dănuț PSD DA
163. Petcu Toma-Florin ALDE DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Petric Octavian PSD DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
169. Ponta Victor-Viorel - NU
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Pop Tudor Rareș USR NU
173. Popa Florin PSD DA
174. Popa Mihai Valentin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
177. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
178. Popescu Pavel PNL NU
179. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
184. Prună Cristina-Mădălina USR NU
185. Radu Anișoara PSD DA
186. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
187. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
188. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
189. Rădulescu Alexandru PSD DA
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
191. Răduț Violeta PSD DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
193. Roman Florin-Claudiu PNL NU
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Romanescu Cristinel PNL NU
196. Roșca Lucreția PSD DA
197. Rotaru Alexandru PSD DA
198. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
199. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
200. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
201. Sefer Cristian-George PMP NU
202. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
203. Seres Dénes UDMR NU
204. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
205. Simion Lucian-Eduard PSD DA
206. Simionca Ionuț PMP NU
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
209. Solomon Adrian PSD DA
210. Spânu Ion PSD DA
211. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
212. Stan Viorel PSD DA
213. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
214. Stancu Florinel PSD DA
215. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Suciu Matei PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
220. Szabó Ödön UDMR NU
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șotcan Theodora PSD DA
224. Șovăială Constantin PNL NU
225. Ștefan Viorel PSD DA
226. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
228. Tabugan Ion PMP NU
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
230. Teiș Alina PSD DA
231. Terea Ioan PSD DA
232. Tîlvăr Angel PSD DA
233. Todor Adrian PSD DA
234. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
235. Toma Ilie PSD DA
236. Trăilă Cristina PNL NU
237. Tripa Florin-Dan PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Tudose Mihai PSD DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
241. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
242. Varga Vasile PNL NU
243. Vasile Daniel Minoritati DA
244. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
245. Vass Levente UDMR NU
246. Văcaru Alin Vasile - Abținere
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vișan George-Gabriel PSD DA
249. Vîlceanu Dan PNL DA
250. Vîrză Mihăiță PSD DA
251. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
252. Vlase Petru Gabriel PSD DA
253. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
254. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
255. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zainea Cornel USR NU
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 14 august 2018, 9:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro