Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.04.2018 > 12:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 25 aprilie 2018, ora 12:37

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 267/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 132 47 23 16 10 10 13 10
- voturi pentru (DA):172 132 - - 16 10 - 10 4
- voturi împotrivă (NU):59 - 46 1 - - 9 1 2
- abțineri:30 - 1 22 - - 1 2 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bănicioiu Nicolae PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP Abținere
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian - NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR Abținere
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
62. Constantin Daniel - Abținere
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL NU
70. Dehelean Silviu USR Abținere
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR Abținere
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL NU
83. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Gheorghiu Bogdan PNL NU
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL NU
99. Ghinea Cristian USR Abținere
100. Gilia Claudia PSD DA
101. Giugea Nicolae PNL NU
102. Goga Octavian PSD DA
103. Gudu Vasile PNL NU
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
115. Ioniță Antoneta PNL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL NU
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR Abținere
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL NU
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
138. Mocanu Adrian PMP NU
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Mohaci Mihai PSD DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
143. Movilă Petru PMP NU
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL NU
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olar Corneliu PNL NU
157. Oprișcan Mihai Doru - Abținere
158. Oros Nechita-Adrian PNL NU
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP NU
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Plumb Rovana PSD DA
169. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
170. Ponta Victor-Viorel - DA
171. Pop Andrei PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Pop Tudor Rareș USR Abținere
174. Popa Florin PSD DA
175. Popa Mihai Valentin PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
178. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
179. Popescu Pavel PNL NU
180. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
185. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
189. Rădulescu Alexandru PSD DA
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
191. Răduț Violeta PSD DA
192. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
193. Roman Florin-Claudiu PNL NU
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Romanescu Cristinel PNL NU
196. Roșca Lucreția PSD DA
197. Rotaru Alexandru PSD DA
198. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
199. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
200. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
201. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
202. Sefer Cristian-George PMP NU
203. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
206. Simion Lucian-Eduard PSD DA
207. Simionca Ionuț PMP NU
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Spânu Ion PSD DA
212. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
213. Stan Viorel PSD DA
214. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
215. Stancu Florinel PSD DA
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
219. Suciu Matei PSD DA
220. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL NU
225. Șotcan Theodora PSD DA
226. Șovăială Constantin PNL NU
227. Ștefan Viorel PSD DA
228. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
229. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
230. Tabugan Ion PMP NU
231. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
232. Teiș Alina PSD DA
233. Terea Ioan PSD DA
234. Tîlvăr Angel PSD DA
235. Todor Adrian PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
237. Toma Ilie PSD DA
238. Trăilă Cristina PNL NU
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Tudose Mihai PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
243. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
244. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
245. Vasile Daniel Minoritati DA
246. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
247. Vass Levente UDMR DA
248. Văcaru Alin Vasile - DA
249. Velcea Nicolae PSD DA
250. Vișan George-Gabriel PSD DA
251. Vîlceanu Dan PNL NU
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
256. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
257. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zainea Cornel USR Abținere
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 16 august 2018, 23:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro