Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2018 > 12:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 mai 2018, ora 12:20

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 261/2017 pentru modificarea Legii nr. 192/2010 privind trecerea unor drumuri forestiere și a lucrărilor de corectare a torenților din domeniul public al statului și din administrarea Regiei Naționale a Pădurilor – Romsilva în domeniul public al unor unități administrativ-teritoriale și în administrarea consiliilor locale ale acestora
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:258 130 51 20 16 11 12 11 7
- voturi pentru (DA):184 130 7 - 16 11 8 9 3
- voturi împotrivă (NU):22 - 3 18 - - - - 1
- abțineri:52 - 41 2 - - 4 2 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL Abținere
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
30. Bodea Marius PNL Abținere
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL Abținere
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL Abținere
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cristache Cătălin PMP Abținere
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL Abținere
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Durbacă Eugen - DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Florea Damian PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
92. Gheorghe Tinel PNL Abținere
93. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
96. Ghinea Cristian USR NU
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL Abținere
99. Goga Octavian PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Halici Nicușor PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PSD DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Iftimie Neculai PSD DA
108. Ignat Miron Minoritati DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ioniță Antoneta PNL Abținere
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Korodi Attila UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru ALDE DA
123. Lungu Tudorița PNL Abținere
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR NU
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL Abținere
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mocanu Adrian PMP DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
141. Movilă Petru PMP DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Neagu Nicolae PNL Abținere
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL DA
153. Oprișcan Mihai Doru - DA
154. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Palăr Ionel PNL Abținere
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
159. Pau Radu - Adrian PSD DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
164. Petric Octavian PSD DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
167. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
168. Plumb Rovana PSD DA
169. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
170. Ponta Victor-Viorel - NU
171. Pop Andrei PSD DA
172. Pop Georgian PSD DA
173. Pop Tudor Rareș USR NU
174. Popa Florin PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
177. Popescu Pavel PNL Abținere
178. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
179. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
184. Prună Cristina-Mădălina USR NU
185. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
186. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
187. Rădulescu Alexandru PSD DA
188. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
189. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Romanescu Cristinel PNL DA
193. Roșca Lucreția PSD DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
197. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
198. Sefer Cristian-George PMP DA
199. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
202. Simion Lucian-Eduard PSD DA
203. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Spânu Ion PSD DA
206. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
207. Stan Viorel PSD DA
208. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
209. Stancu Florinel PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stănescu Alexandru PSD DA
212. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
215. Suciu Matei PSD DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
217. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
218. Șarapatin Elvira PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL Abținere
221. Șotcan Theodora PSD DA
222. Șova Lucian PSD DA
223. Șovăială Constantin PNL Abținere
224. Ștefan Corneliu PSD DA
225. Ștefan Viorel PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
227. Tabugan Ion PMP DA
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Teiș Alina PSD DA
230. Terea Ioan PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
233. Toma Ilie PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL Abținere
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Tudose Mihai PSD DA
238. Turcan Raluca PNL Abținere
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Glad-Aurel PNL NU
244. Vasile Daniel Minoritati DA
245. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
246. Vass Levente UDMR DA
247. Velcea Nicolae PSD DA
248. Vîlceanu Dan PNL Abținere
249. Vîrză Mihăiță PSD DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
253. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
254. Vosganian Varujan ALDE DA
255. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
256. Weber Mihai PSD DA
257. Zainea Cornel USR NU
258. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 13:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro