Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:37 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:37

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-1
Subiect vot: Vot final
PL 641/2006 pentru modificarea și completarea Legii învățământului nr.84/1995
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:244 74 54 21 42 17 15 10 11
- voturi pentru (DA):239 72 52 21 42 17 15 10 10
- voturi împotrivă (NU):4 1 2 - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM DA
17. Baban Ștefan PRM DA
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Canacheu Costică PD-L DA
41. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
42. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL DA
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
50. Ciontu Corneliu - DA
51. Ciopraga Mircea PNL DA
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM DA
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL DA
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL DA
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Dumitru PRM DA
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
68. Dumitrescu Liana Minoritati DA
69. Dumitrescu Zamfir - DA
70. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
71. Dumitriu Mihai PSD DA
72. Dumitru Ion PSD DA
73. Dușa Mircea PSD DA
74. Duțu Stelian PD-L DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Faina Constantin PC DA
77. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
78. Fenechiu Relu PNL DA
79. Firczak Gheorghe Minoritati DA
80. Florea Damian PC DA
81. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
82. Furo Iuliu Ioan PRM DA
83. Gabor Gheorghe PNL DA
84. Găleteanu Monalisa PSD DA
85. Georgescu Filip PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL DA
87. Gheorghe Valeriu PNL DA
88. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
90. Ghișe Ioan - DA
91. Glăvan Ștefan PC DA
92. Godja Petru PSD DA
93. Grigore Dan PD-L DA
94. Grosaru Mircea Minoritati DA
95. Gubandru Aurel PSD DA
96. Gușă Cozmin Horea - DA
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
98. Hanganu Romeo Octavian PC DA
99. Hellvig Eduard Raul PC DA
100. Hoban Ioan PNL DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Igaș Traian Constantin PD-L DA
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
105. Ionescu Daniel PSD DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
108. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
109. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
110. Kovacs Attila UDMR DA
111. Lakatos Petru UDMR DA
112. Lambrino Radu PD-L DA
113. Lificiu Petru - DA
114. Liga Dănuț PD-L DA
115. Luchian Ion PNL DA
116. Magheru Paul PRM DA
117. Man Mircea PD-L DA
118. Manda Iulian Claudiu PSD DA
119. Manolescu Oana Minoritati DA
120. Marian Dan Mihai PNL DA
121. Marin Constantin PSD DA
122. Martin Eduard-Stelian PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Máté András-Levente UDMR DA
125. Matei Cătălin Lucian PSD DA
126. Mazăre Alexandru PSD DA
127. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
128. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
129. Mătușa Tudor PRM DA
130. Meir Nati - DA
131. Merce Ilie PRM DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Micula Cătălin PNL DA
134. Mihei Andrian-Sirojea - DA
135. Mircea Costache PRM DA
136. Mironescu Laurențiu PD-L DA
137. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
138. Mitrea Manuela PSD DA
139. Mitrea Miron Tudor PSD DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
141. Mînzînă Ion PRM DA
142. Mocanu Alexandru PD-L DA
143. Mocanu Vasile PSD DA
144. Mocănescu Coloros Dan Constantin - NU
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Moisoiu Adrian PRM DA
147. Moldovan Emil Radu PSD DA
148. Momanu Corneliu PNL NU
149. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
150. Movilă Petru PD-L DA
151. Munteanu Ioan PSD DA
152. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Năstase Adrian PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Nica Dan PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
159. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
160. Nițulescu Teodor PRM DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Oancea Viorel PNL DA
163. Olarean Aurel PD-L DA
164. Olteanu Bogdan PNL DA
165. Oprea Gabriel PSD DA
166. Ovidenie Costel - DA
167. Pardău Dumitru PNL DA
168. Paveliu Marian Sorin PNL DA
169. Petrea Constantin PD-L DA
170. Ponta Victor-Viorel PSD DA
171. Pop Claudiu Adrian PSD DA
172. Popa Cornel PNL DA
173. Popa Daniela PC DA
174. Popescu Florin Aurelian PNL DA
175. Popescu Ionica Constanța PC DA
176. Preda Cezar-Florin PD-L DA
177. Preda Ion PNL DA
178. Pruteanu Vasile PNL DA
179. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
180. Pupeză Viorel PSD DA
181. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
182. Pușcă Mircea Valer PNL DA
183. Puzdrea Dumitru PD-L DA
184. Racoceanu Viorel PD-L DA
185. Raicu Romeo Marius PD-L DA
186. Rădulescu Cristian PD-L DA
187. Rogin Marius PD-L DA
188. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
189. Rus Ioan Aurel PRM DA
190. Rușanu Dan Radu PNL DA
191. Sanda Victor PSD DA
192. Sandu Gabriel PNL DA
193. Sandu-Capră Mihai PNL DA
194. Săniuță Marian-Florian PSD DA
195. Săpunaru Nini PNL DA
196. Sârb Gheorghe PD-L DA
197. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
198. Scutaru Adrian George PNL DA
199. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sirețeanu Mihail PSD NU
202. Sóki Béla UDMR DA
203. Soporan Vasile Filip PSD -
204. Stan Ioan PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănișoară Mihai PD-L DA
207. Stoica Ion - DA
208. Străchinaru Petre PD-L DA
209. Strungă Emil PNL DA
210. Szekely Levente Csaba UDMR DA
211. Știrbeț Cornel PNL DA
212. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
213. Știucă Alecsandru PSD DA
214. Tabără Valeriu PD-L DA
215. Tamás Sándor UDMR DA
216. Tărniceru Petru PSD DA
217. Timar Liviu PSD DA
218. Timiș Ioan PNL DA
219. Todoran Pavel PSD DA
220. Toma Florentina Marilena PSD DA
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR DA
223. Tudor Constantin PC DA
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Țundrea Ioan PC DA
227. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
228. Ujeniuc Dragoș PNL DA
229. Ungureanu Petre PNL DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL DA
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Varga Attila UDMR DA
234. Vasile Aurelia PSD DA
235. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
236. Vălean Adina Ioana PNL DA
237. Văsioiu Horia PD-L DA
238. Vlase Petru Gabriel PSD DA
239. Vlădoiu Aurel PSD DA
240. Voinea Florea PSD DA
241. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
242. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
243. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA
244. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 iunie 2019, 4:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro