Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2018 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 mai 2018, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 181/2017 pentru modificarea art.31 alin. (21) din Legea nr.1/2011 a educației naționale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 129 49 20 16 11 11 10 6
- voturi pentru (DA):165 129 - - 16 11 - 7 2
- voturi împotrivă (NU):65 - 48 2 - - 11 3 1
- abțineri:22 - 1 18 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL NU
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cristache Cătălin PMP NU
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Dehelean Silviu USR Abținere
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
70. Drulă Cătălin USR Abținere
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Durbacă Eugen - DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Florea Damian PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Gheorghe Tinel PNL NU
90. Gheorghiu Bogdan PNL NU
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghinea Cristian USR Abținere
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL NU
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Iftimie Neculai PSD DA
103. Ignat Miron Minoritati DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
107. Ionescu George PNL NU
108. Ioniță Antoneta PNL NU
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
118. Longher Victoria Minoritati DA
119. Lovin Dumitru ALDE DA
120. Lungu Tudorița PNL NU
121. Lupașcu Costel PSD DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Mareș Mara PNL NU
126. Marica Petru-Sorin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
130. Mihalescul Dumitru PNL NU
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mînzatu Roxana PSD DA
133. Mocanu Adrian PMP NU
134. Mocioalcă Ion PSD DA
135. Mohaci Mihai PSD DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
137. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
138. Movilă Petru PMP NU
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
141. Neagu Nicolae PNL NU
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL NU
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olar Corneliu PNL NU
150. Oprișcan Mihai Doru - Abținere
151. Oros Nechita-Adrian PNL NU
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Palăr Ionel PNL NU
154. Paraschiv Rodica PSD DA
155. Pașcan Emil-Marius PMP NU
156. Pau Radu - Adrian PSD DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petcu Toma-Florin ALDE DA
159. Petrea Gabriel PSD DA
160. Petric Octavian PSD DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
163. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
164. Plumb Rovana PSD DA
165. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
166. Pop Andrei PSD DA
167. Pop Georgian PSD DA
168. Pop Tudor Rareș USR Abținere
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
173. Popescu Pavel PNL NU
174. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
175. Preda Cezar-Florin PNL NU
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
180. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
183. Rădulescu Alexandru PSD DA
184. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
185. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
186. Roman Florin-Claudiu PNL NU
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Roșca Lucreția PSD DA
189. Rotaru Alexandru PSD DA
190. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
191. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
192. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
193. Sefer Cristian-George PMP NU
194. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
197. Simion Lucian-Eduard PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Spânu Ion PSD DA
201. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
202. Stan Viorel PSD DA
203. Stancu Florinel PSD DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
209. Suciu Matei PSD DA
210. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
211. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL NU
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL NU
218. Ștefan Corneliu PSD DA
219. Ștefan Viorel PSD DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
221. Tabugan Ion PMP NU
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Teiș Alina PSD DA
224. Terea Ioan PSD DA
225. Todor Adrian PSD DA
226. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
227. Toma Ilie PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL NU
229. Tripa Florin-Dan PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Tudose Mihai PSD DA
232. Turcan Raluca PNL NU
233. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
236. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
237. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
238. Vasile Daniel Minoritati DA
239. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
240. Vass Levente UDMR DA
241. Velcea Nicolae PSD DA
242. Vîlceanu Dan PNL NU
243. Vîrză Mihăiță PSD DA
244. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
245. Vlase Petru Gabriel PSD DA
246. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
247. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
248. Vosganian Varujan ALDE DA
249. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Zainea Cornel USR Abținere
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 6:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro