Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.05.2018 > 12:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 9 mai 2018, ora 12:48

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 66 deputati (MS 5/2018).
MS 5/2018 - Moțiunea simplă ""PSDragnea duce sănătatea în moarte clinică""
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:259 129 51 24 16 11 11 11 6
- voturi pentru (DA):86 1 51 23 - - 10 - 1
- voturi împotrivă (NU):164 128 - - 16 11 - 8 1
- abțineri:6 - - 1 - - 1 - 4
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
28. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
32. Bontea Vlad PSD NU
33. Borza Remus-Adrian - NU
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
38. Budăi Marius-Constantin PSD NU
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD NU
44. Calotă Florică Ică ALDE NU
45. Căciulă Aurel PSD NU
46. Călin Ion PSD NU
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
48. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD NU
53. Ciocan Dan PSD NU
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
56. Ciuhodaru Tudor PSD NU
57. Cîtea Vasile PSD NU
58. Cocoș Vasile PSD NU
59. Cosma Andreea PSD NU
60. Cristache Cătălin PMP DA
61. Csoma Botond UDMR NU
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
63. Cupă Ion ALDE NU
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD NU
67. Dîrzu Ioan PSD NU
68. Dobre Mircea-Titus PSD NU
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dunava Costel Neculai PSD NU
74. Durbacă Eugen - Abținere
75. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR NU
77. Farago Petru UDMR NU
78. Florea Damian PSD NU
79. Florea Oana-Consuela PSD NU
80. Floroiu Ionel PSD NU
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
82. Furic Iarco Minoritati NU
83. Furtună Mirela PSD NU
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
85. Gavrilă Camelia PSD NU
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
88. Găină Mihăiță PSD NU
89. Georgescu Nicolae PSD NU
90. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Gherman Dumitru PSD NU
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Ghinea Cristian USR DA
97. Gilia Claudia PSD NU
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Goga Octavian PSD NU
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
101. Halici Nicușor PSD NU
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
104. Huncă Mihaela PSD NU
105. Iancu Iulian PSD NU
106. Iancu Marius-Ionel PSD NU
107. Ibram Iusein Minoritati NU
108. Iftimie Neculai PSD NU
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
110. Intotero Natalia-Elena PSD NU
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Itu Cornel PSD NU
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD NU
117. Kelemen Hunor UDMR NU
118. Korodi Attila UDMR NU
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
120. Lazăr Sorin PSD NU
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Victoria Minoritati NU
123. Lovin Dumitru ALDE NU
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD NU
126. Lupescu Dumitru USR DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD NU
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
129. Manole Petre-Florin PSD NU
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PSD NU
132. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
134. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
135. Mihalescul Dumitru PNL DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
137. Mînzatu Roxana PSD NU
138. Mocioalcă Ion PSD NU
139. Mohaci Mihai PSD NU
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Movilă Petru PMP DA
143. Mușoiu Ștefan PSD NU
144. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
146. Neagu Nicolae PNL DA
147. Neață Eugen PSD NU
148. Nechifor Cătălin-Ioan PSD NU
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD NU
152. Niță Nicu PSD NU
153. Nosa Iuliu PSD NU
154. Olar Corneliu PNL DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Oteșanu Daniela PSD NU
157. Palăr Ionel PNL DA
158. Paraschiv Rodica PSD NU
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Păle Dănuț PSD NU
161. Petcu Toma-Florin ALDE NU
162. Petrea Gabriel PSD NU
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
164. Petric Octavian PSD NU
165. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
166. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
167. Plumb Rovana PSD NU
168. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
169. Ponta Victor-Viorel - Abținere
170. Pop Andrei PSD NU
171. Pop Georgian PSD NU
172. Pop Tudor Rareș USR DA
173. Popa Florin PSD NU
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
175. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
176. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
177. Popescu Pavel PNL DA
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Preda Cezar-Florin PNL DA
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD NU
182. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR DA
185. Radu Anișoara PSD NU
186. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
187. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
188. Rădulescu Alexandru PSD NU
189. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
190. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Ioan Sorin PSD NU
193. Romanescu Cristinel PNL DA
194. Roșca Lucreția PSD NU
195. Rotaru Alexandru PSD NU
196. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
197. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
198. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
199. Sefer Cristian-George PMP DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR NU
202. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
203. Simion Lucian-Eduard PSD NU
204. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
206. Spânu Ion PSD NU
207. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
208. Stan Viorel PSD NU
209. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
210. Stancu Florinel PSD NU
211. Stativă Irinel Ioan PSD NU
212. Stănescu Alexandru PSD NU
213. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
215. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
216. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
217. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
218. Șarapatin Elvira PSD NU
219. Șimon Gheorghe PSD NU
220. Șișcu George PNL DA
221. Șotcan Theodora PSD NU
222. Șova Lucian PSD NU
223. Șovăială Constantin PNL DA
224. Ștefan Corneliu PSD NU
225. Ștefan Viorel PSD NU
226. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
227. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
228. Tabugan Ion PMP DA
229. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
230. Teiș Alina PSD NU
231. Terea Ioan PSD NU
232. Todor Adrian PSD NU
233. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
234. Toma Ilie PSD NU
235. Trăilă Cristina PNL DA
236. Tripa Florin-Dan PSD NU
237. Tudor Beatrice PSD NU
238. Tudose Mihai PSD NU
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
241. Tușa Adriana Diana PSD NU
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
243. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
244. Varga Glad-Aurel PNL DA
245. Vasile Daniel Minoritati NU
246. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
247. Vass Levente UDMR NU
248. Velcea Nicolae PSD NU
249. Vîlceanu Dan PNL DA
250. Vîrză Mihăiță PSD NU
251. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
252. Vlase Petru Gabriel PSD NU
253. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
254. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
255. Vosganian Varujan ALDE NU
256. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
257. Weber Mihai PSD NU
258. Zainea Cornel USR DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 22:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro