Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 14.05.2018 > 16:12 Versiunea pentru printare
Luni, 14 mai 2018, ora 16:12

Subiect vot: Retrimitere la comisie PLx 87/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:176 95 24 16 15 9 3 11 3
- voturi pentru (DA):133 95 1 - 15 9 1 11 1
- voturi împotrivă (NU):43 - 23 16 - - 2 - 2
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR NU
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Borza Remus-Adrian - NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cherecheș Viorica PNL NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
45. Csoma Botond UDMR DA
46. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
47. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
48. Cupă Ion ALDE DA
49. Cupșa Ioan PNL NU
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Dobre Mircea-Titus PSD DA
53. Dobre Victor Paul PNL NU
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Farago Petru UDMR DA
60. Fădor Angelica PNL NU
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
62. Furtună Mirela PSD DA
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
65. Georgescu Nicolae PSD DA
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
67. Gherman Dumitru PSD DA
68. Ghilea Găvrilă PNL NU
69. Gilia Claudia PSD DA
70. Giugea Nicolae PNL DA
71. Halici Nicușor PSD DA
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
73. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
74. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
75. Iancu Iulian PSD DA
76. Ibram Iusein Minoritati DA
77. Ignat Miron Minoritati DA
78. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
79. Ioniță Antoneta PNL NU
80. Itu Cornel PSD DA
81. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
82. Korodi Attila UDMR DA
83. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
84. Lazăr Sorin PSD DA
85. Longher Victoria Minoritati DA
86. Lovin Dumitru ALDE DA
87. Lungu Tudorița PNL NU
88. Lupașcu Costel PSD DA
89. Lupescu Dumitru USR NU
90. Macovei Silviu Nicu PSD DA
91. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
92. Manole Petre-Florin PSD DA
93. Marica Petru-Sorin PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
97. Mînzatu Roxana PSD DA
98. Mohaci Mihai PSD DA
99. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
100. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
101. Neagu Nicolae PNL NU
102. Neață Eugen PSD DA
103. Nicolae Andrei PSD DA
104. Niță Mihai ALDE DA
105. Niță Nicu PSD DA
106. Nosa Iuliu PSD DA
107. Oteșanu Daniela PSD DA
108. Pambuccian Varujan Minoritati DA
109. Pană Adriana-Doina PSD DA
110. Paraschiv Rodica PSD DA
111. Pașcan Emil-Marius PMP NU
112. Pau Radu - Adrian PSD DA
113. Păle Dănuț PSD DA
114. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
115. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
116. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
117. Pop Georgian PSD DA
118. Popa Florin PSD DA
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
120. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
121. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
122. Presură Alexandra PSD DA
123. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
124. Prună Cristina-Mădălina USR NU
125. Radu Anișoara PSD DA
126. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
127. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
130. Roman Florin-Claudiu PNL NU
131. Roman Ioan Sorin PSD DA
132. Romanescu Cristinel PNL NU
133. Rotaru Alexandru PSD DA
134. Sefer Cristian-George PMP NU
135. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
136. Seres Dénes UDMR DA
137. Simion Lucian-Eduard PSD DA
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Spânu Ion PSD DA
142. Stan Viorel PSD DA
143. Stancu Florinel PSD DA
144. Stănescu Alexandru PSD DA
145. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
146. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
147. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
148. Szabó Ödön UDMR DA
149. Șarapatin Elvira PSD DA
150. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
151. Șimon Gheorghe PSD DA
152. Șotcan Theodora PSD DA
153. Șovăială Constantin PNL NU
154. Ștefan Corneliu PSD DA
155. Ștefan Ion PNL NU
156. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
157. Teiș Alina PSD DA
158. Terea Ioan PSD DA
159. Todor Adrian PSD DA
160. Toma Ilie PSD DA
161. Tripa Florin-Dan PSD DA
162. Tudor Beatrice PSD DA
163. Tudose Mihai PSD DA
164. Turcan Raluca PNL NU
165. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
166. Velcea Nicolae PSD DA
167. Vexler Silviu Minoritati DA
168. Vîrză Mihăiță PSD DA
169. Vlase Petru Gabriel PSD DA
170. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
171. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
172. Vosganian Varujan ALDE DA
173. Weber Mihai PSD DA
174. Zainea Cornel USR NU
175. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
176. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 noiembrie 2018, 17:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro