Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.05.2018 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 16 mai 2018, ora 12:21

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 219/2018 Lege pentru modificarea Legii nr. 213/1998 privind bunurile proprietate publică și pentru trecerea unui imobil din domeniul public al statului și din administrarea Instituției Prefectului – Județul Bacău, în domeniul public al județului Bacău
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 138 47 19 18 11 9 12 7
- voturi pentru (DA):178 138 2 - 18 10 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):67 - 42 19 - - 1 - 5
- abțineri:16 - 3 - - 1 8 3 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - NU
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP Abținere
24. Birchall Ana PSD DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR NU
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Cherecheș Viorica PNL NU
49. Chichirău Cosette-Paula USR NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Constantin Daniel - NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL Abținere
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati Abținere
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Gheorghe Tinel PNL NU
94. Gheorghiu Bogdan PNL NU
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL NU
98. Ghinea Cristian USR NU
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Iftimie Neculai PSD DA
112. Ignat Miron Minoritati DA
113. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
114. Ionescu George PNL NU
115. Ioniță Antoneta PNL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Kelemen Hunor UDMR DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
135. Mihalescul Dumitru PNL NU
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mocanu Adrian PMP NU
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
145. Neagu Nicolae PNL NU
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan PSD DA
148. Nicoară Romeo Florin PNL NU
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Nicu PSD DA
153. Nosa Iuliu PSD DA
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Palăr Ionel PNL DA
156. Pambuccian Varujan Minoritati DA
157. Pană Adriana-Doina PSD DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
160. Pau Radu - Adrian PSD DA
161. Petcu Toma-Florin ALDE DA
162. Petrea Gabriel PSD DA
163. Petric Octavian PSD DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
166. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
167. Plumb Rovana PSD DA
168. Ponta Victor-Viorel - DA
169. Pop Andrei PSD DA
170. Pop Tudor Rareș USR NU
171. Popa Florin PSD DA
172. Popa Mihai Valentin PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Pavel PNL NU
175. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
176. Preda Cezar-Florin PNL NU
177. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
181. Radu Anișoara PSD DA
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
185. Rădulescu Alexandru PSD DA
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
187. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
188. Răduț Violeta PSD DA
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
190. Roman Florin-Claudiu PNL NU
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Romanescu Cristinel PNL NU
193. Roșca Lucreția PSD DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
197. Sefer Cristian-George PMP Abținere
198. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Simionca Ionuț PMP Abținere
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Spânu Ion PSD DA
207. Stan Viorel PSD DA
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei PMP Abținere
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR DA
217. Șarapatin Elvira PSD DA
218. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șova Lucian PSD DA
222. Șovăială Constantin PNL NU
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Ștefan Ion PNL NU
225. Ștefan Viorel PSD DA
226. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
227. Tabugan Ion PMP Abținere
228. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
229. Teiș Alina PSD DA
230. Terea Ioan PSD DA
231. Tîlvăr Angel PSD DA
232. Todor Adrian PSD DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Trăilă Cristina PNL NU
235. Tripa Florin-Dan PSD DA
236. Tudor Beatrice PSD DA
237. Tudose Mihai PSD DA
238. Turcan Raluca PNL NU
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
244. Varga Vasile PNL NU
245. Vasile Daniel Minoritati DA
246. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
247. Vass Levente UDMR DA
248. Văcaru Alin Vasile - Abținere
249. Velcea Nicolae PSD DA
250. Vexler Silviu Minoritati DA
251. Vîlceanu Dan PNL NU
252. Vîrză Mihăiță PSD DA
253. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
254. Vlase Petru Gabriel PSD DA
255. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
256. Vosganian Varujan ALDE DA
257. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zainea Cornel USR NU
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 aprilie 2019, 20:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro