Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
PL 594/2006 pentru modificarea Legii învățământului nr.84/1995, republicată
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:250 76 57 21 42 18 14 11 11
- voturi pentru (DA):114 74 2 21 - - 9 1 7
- voturi împotrivă (NU):132 1 55 - 42 18 4 10 2
- abțineri:3 - - - - - 1 - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L NU
3. Almăjanu Marin PNL NU
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati NU
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC NU
9. Andreica Romică PNL NU
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR NU
12. Antal István UDMR NU
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR NU
16. Avram Dumitru PRM DA
17. Baban Ștefan PRM DA
18. Bara Nicolae PD-L NU
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L NU
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD DA
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L NU
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL NU
28. Bónis István UDMR NU
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL NU
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L NU
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L NU
33. Buciu Angela PRM DA
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L NU
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL NU
38. Buzatu Dan Horațiu PNL NU
39. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
40. Calimente Mihăiță PNL NU
41. Canacheu Costică PD-L NU
42. Cantaragiu Bogdan PD-L NU
43. Călian Petru PC DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Câmpanu Liviu PNL NU
46. Chiper Gheorghe PSD DA
47. Chiș Filonaș PSD DA
48. Cindrea Ioan PSD DA
49. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
50. Ciontu Corneliu - DA
51. Ciopraga Mircea PNL NU
52. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
53. Cocrea Olguța - DA
54. Codîrlă Liviu PRM DA
55. Constantinescu Viorel PSD DA
56. Crăciunescu Grigore PNL NU
57. Cutean Vasile Emilian PSD DA
58. Diaconescu Marin PRM DA
59. Diaconescu Renică PC DA
60. Dida Corneliu Ioan PSD DA
61. Dobre Traian PNL NU
62. Dorneanu Valer PSD DA
63. Dragomir Dumitru PRM DA
64. Dragomir Gheorghe PNL NU
65. Drăguș Radu-Cătălin PD-L NU
66. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
67. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD DA
68. Dumitrescu Liana Minoritati NU
69. Dumitrescu Zamfir - DA
70. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
71. Dumitriu Mihai PSD DA
72. Dumitru Ion PSD DA
73. Dușa Mircea PSD DA
74. Duțu Stelian PD-L NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR NU
76. Faina Constantin PC DA
77. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
78. Fenechiu Relu PNL NU
79. Firczak Gheorghe Minoritati NU
80. Florea Damian PC DA
81. Frâncu Emilian Valentin PNL NU
82. Furo Iuliu Ioan PRM DA
83. Gabor Gheorghe PNL NU
84. Găleteanu Monalisa PSD DA
85. Georgescu Filip PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic PNL NU
87. Gheorghe Valeriu PNL NU
88. Gheorghiof Titu Nicolae PNL NU
89. Ghiorghioni Ionesie PD-L NU
90. Ghișe Ioan - NU
91. Godja Petru PSD DA
92. Grigore Dan PD-L NU
93. Grosaru Mircea Minoritati NU
94. Gubandru Aurel PSD DA
95. Gușă Cozmin Horea - Abținere
96. Gvozdenovici Slavomir Minoritati NU
97. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
98. Hellvig Eduard Raul PC NU
99. Hoban Ioan PNL NU
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati NU
102. Igaș Traian Constantin PD-L NU
103. Iliescu Valentin Adrian PD-L NU
104. Ionescu Daniel PSD DA
105. Iordache Florin PSD DA
106. Iordache Grațiela Denisa PD-L NU
107. Iustian Mircea Teodor PNL NU
108. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR NU
109. Kerekes Károly UDMR NU
110. Király Andrei-Gheorghe UDMR NU
111. Kovacs Attila UDMR NU
112. Lakatos Petru UDMR NU
113. Lambrino Radu PD-L NU
114. Lificiu Petru - Abținere
115. Liga Dănuț PD-L NU
116. Longher Ghervazen Minoritati NU
117. Luchian Ion PNL NU
118. Macaleți Costică PSD -
119. Magheru Paul PRM DA
120. Man Mircea PD-L NU
121. Manda Iulian Claudiu PSD DA
122. Manolescu Oana Minoritati NU
123. Marian Dan Mihai PNL NU
124. Marin Constantin PSD NU
125. Martin Eduard-Stelian PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
127. Máté András-Levente UDMR NU
128. Matei Cătălin Lucian PSD DA
129. Mazăre Alexandru PSD DA
130. Mălaimare Mihai Adrian PNL NU
131. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
132. Mănescu Rareș Șerban PNL NU
133. Mătușa Tudor PRM DA
134. Meir Nati - DA
135. Merce Ilie PRM DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
137. Micula Cătălin PNL NU
138. Mihei Andrian-Sirojea - NU
139. Mircea Costache PRM DA
140. Mironescu Laurențiu PD-L NU
141. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L NU
142. Mitrea Manuela PSD DA
143. Mitrea Miron Tudor PSD DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL NU
145. Mînzînă Ion PRM DA
146. Mocanu Alexandru PD-L NU
147. Mocanu Vasile PSD DA
148. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Moisoiu Adrian PRM DA
151. Moldovan Emil Radu PSD DA
152. Momanu Corneliu PNL NU
153. Motreanu Dan-Ștefan PNL NU
154. Movilă Petru PD-L NU
155. Munteanu Ioan PSD DA
156. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năstase Adrian PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Nica Dan PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
163. Nistoran Dorin-Liviu PD-L NU
164. Nițulescu Teodor PRM DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Oancea Viorel PNL NU
167. Olarean Aurel PD-L NU
168. Olteanu Bogdan PNL NU
169. Oprea Gabriel PSD DA
170. Ovidenie Costel - DA
171. Pardău Dumitru PNL NU
172. Paveliu Marian Sorin PNL NU
173. Petrea Constantin PD-L NU
174. Ponta Victor-Viorel PSD DA
175. Pop Claudiu Adrian PSD DA
176. Popa Cornel PNL NU
177. Popa Daniela PC DA
178. Popescu Florin Aurelian PNL NU
179. Popescu Ionica Constanța PC NU
180. Popp Cosmin Gabriel PD-L NU
181. Preda Cezar-Florin PD-L NU
182. Preda Ion PNL NU
183. Pruteanu Vasile PNL NU
184. Puchianu Ioan Dumitru PD-L NU
185. Pupeză Viorel PSD DA
186. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
187. Pușcă Mircea Valer PNL NU
188. Puzdrea Dumitru PD-L NU
189. Racoceanu Viorel PD-L NU
190. Raicu Romeo Marius PD-L NU
191. Rădulescu Cristian PD-L NU
192. Rogin Marius PD-L NU
193. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L NU
194. Rus Ioan Aurel PRM DA
195. Rușanu Dan Radu PNL DA
196. Sanda Victor PSD DA
197. Sandu Gabriel PNL NU
198. Sandu-Capră Mihai PNL NU
199. Sasu Ion PSD DA
200. Săniuță Marian-Florian PSD DA
201. Săpunaru Nini PNL NU
202. Sârb Gheorghe PD-L NU
203. Sârbu Mugurel Liviu PD-L NU
204. Scutaru Adrian George PNL NU
205. Semcu Adrian Emanuil PNL NU
206. Seres Dénes UDMR NU
207. Sirețeanu Mihail PSD DA
208. Sóki Béla UDMR NU
209. Soporan Vasile Filip PSD DA
210. Stan Ioan PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănișoară Mihai PD-L NU
213. Stoica Ion - DA
214. Străchinaru Petre PD-L NU
215. Strungă Emil PNL NU
216. Szekely Levente Csaba UDMR NU
217. Știrbeț Cornel PNL NU
218. Știrbu Monica-Mihaela PNL NU
219. Știreanu Octavian PSD DA
220. Știucă Alecsandru PSD DA
221. Tabără Valeriu PD-L NU
222. Tamás Sándor UDMR NU
223. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
224. Tărniceru Petru PSD DA
225. Timar Liviu PSD DA
226. Timiș Ioan PNL NU
227. Todoran Pavel PSD DA
228. Toma Horia-Victor PNL NU
229. Toró Tiberiu UDMR NU
230. Tudor Constantin PC NU
231. Tudose Mihai PSD DA
232. Turcan Raluca PNL NU
233. Țundrea Ioan PC DA
234. Uioreanu Horea-Dorin PNL NU
235. Ujeniuc Dragoș PNL NU
236. Ungureanu Petre PNL NU
237. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
238. Ursărescu Dorinel PNL NU
239. Vainer Aurel Minoritati NU
240. Varga Attila UDMR NU
241. Vasile Aurelia PSD DA
242. Vasilescu Lia Olguța PRM DA
243. Vălean Adina Ioana PNL NU
244. Văsioiu Horia PD-L NU
245. Vlase Petru Gabriel PSD DA
246. Vlădoiu Aurel PSD DA
247. Voinea Florea PSD DA
248. Zaharia Claudius Mihail PNL NU
249. Zamfir Gabriel Sorin PNL NU
250. Zamfirescu Dan Dumitru PRM DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 iunie 2019, 0:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro