Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 10:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 10:23

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:116 58 23 16 4 4 3 7 1
- voturi pentru (DA):77 58 3 - 4 4 1 7 -
- voturi împotrivă (NU):18 - - 16 - - 2 - -
- abțineri:21 - 20 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
2. Andronache Gabriel PNL Abținere
3. Antal István-János UDMR DA
4. Balan Ioan PNL DA
5. Barna Ilie Dan USR NU
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Bejinariu Eugen PSD DA
8. Bende Sándor UDMR DA
9. Benedek Zacharie UDMR DA
10. Bica Dănuț PNL Abținere
11. Bichineț Corneliu PMP DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bodea Marius PNL Abținere
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Buican Cristian PNL Abținere
18. Bulai Iulian USR NU
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Calotă Florică Ică ALDE DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
23. Cherecheș Florica PNL Abținere
24. Cherecheș Viorica PNL DA
25. Chichirău Cosette-Paula USR NU
26. Chiriac Viorel PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Cobuz Maricela PSD DA
29. Cocoș Vasile PSD DA
30. Cristache Cătălin PMP NU
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Cupșa Ioan PNL Abținere
34. Dan Nicușor Daniel USR NU
35. Dehelean Silviu USR NU
36. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Drulă Cătălin USR NU
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Fădor Angelica PNL Abținere
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
43. Gavrilă Camelia PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
46. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
47. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
48. Gherman Dumitru PSD DA
49. Giugea Nicolae PNL Abținere
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
51. Gudu Vasile PNL Abținere
52. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
53. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
54. Ibram Iusein Minoritati DA
55. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
56. Ion Stelian-Cristian USR NU
57. Iordache Florin PSD DA
58. Itu Cornel PSD DA
59. Lazăr Sorin PSD DA
60. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
61. Longher Victoria Minoritati DA
62. Lupașcu Costel PSD DA
63. Lupescu Dumitru USR NU
64. Macovei Silviu Nicu PSD DA
65. Marica Petru-Sorin PSD DA
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
67. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
68. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
69. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
70. Neagu Nicolae PNL Abținere
71. Neață Eugen PSD DA
72. Niță Mihai ALDE DA
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Olar Corneliu PNL Abținere
75. Oteșanu Daniela PSD DA
76. Pană Adriana-Doina PSD DA
77. Pașcan Emil-Marius PMP NU
78. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
79. Petric Octavian PSD DA
80. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
81. Pop Andrei PSD DA
82. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
83. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
84. Prună Cristina-Mădălina USR NU
85. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
86. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
87. Răduț Violeta PSD DA
88. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
89. Romanescu Cristinel PNL Abținere
90. Rotaru Alexandru PSD DA
91. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
92. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
93. Simion Lucian-Eduard PSD DA
94. Simonis Alfred - Robert PSD DA
95. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
96. Spânu Ion PSD DA
97. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
98. Stancu Florinel PSD DA
99. Suciu Matei PSD DA
100. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
101. Șarapatin Elvira PSD DA
102. Șovăială Constantin PNL DA
103. Ștefan Ion PNL Abținere
104. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
105. Teiș Alina PSD DA
106. Terea Ioan PSD DA
107. Toma Ilie PSD DA
108. Tudor Beatrice PSD DA
109. Tudose Mihai PSD DA
110. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
111. Velcea Nicolae PSD DA
112. Vîrză Mihăiță PSD DA
113. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
114. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
115. Zainea Cornel USR NU
116. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 iulie 2018, 0:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro