Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 11:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 11:05

Subiect vot: Amendament respins
PL 391/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.48/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 68 31 18 8 4 6 8 1
- voturi pentru (DA):55 - 29 18 - - 6 1 1
- voturi împotrivă (NU):86 68 - - 8 4 - 6 -
- abțineri:3 - 2 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Balint Liviu-Ioan PSD NU
5. Barna Ilie Dan USR DA
6. Bălănescu Alexandru PSD NU
7. Benga Tudor - Vlad USR DA
8. Bica Dănuț PNL DA
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
12. Bodea Marius PNL DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Budăi Marius-Constantin PSD NU
16. Buican Cristian PNL DA
17. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
18. Burciu Cristina PSD NU
19. Calista Mara-Daniela PNL DA
20. Calotă Florică Ică ALDE NU
21. Căciulă Aurel PSD NU
22. Călin Ion PSD NU
23. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
24. Cherecheș Florica PNL DA
25. Cherecheș Viorica PNL DA
26. Chichirău Cosette-Paula USR DA
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
29. Cîtea Vasile PSD NU
30. Cobuz Maricela PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Cristache Cătălin PMP DA
33. Csoma Botond UDMR NU
34. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dehelean Silviu USR DA
39. Dinu Cristina-Elena PSD NU
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR NU
48. Farago Petru UDMR NU
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Furtună Mirela PSD NU
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
52. Gavrilă Camelia PSD NU
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
54. Gheorghiu Bogdan PNL DA
55. Gherman Dumitru PSD NU
56. Ghilea Găvrilă PNL DA
57. Giugea Nicolae PNL DA
58. Gudu Vasile PNL DA
59. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
60. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
61. Iancu Marius-Ionel PSD NU
62. Ibram Iusein Minoritati NU
63. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
64. Ion Stelian-Cristian USR DA
65. Ionescu George PNL DA
66. Ioniță Antoneta PNL DA
67. Iordache Florin PSD NU
68. Itu Cornel PSD NU
69. Lazăr Sorin PSD NU
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
71. Longher Victoria Minoritati NU
72. Lovin Dumitru ALDE NU
73. Lupescu Dumitru USR DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD NU
75. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
76. Marica Petru-Sorin PSD NU
77. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
78. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
79. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
80. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
81. Movilă Petru PMP DA
82. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
83. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
84. Neagu Nicolae PNL DA
85. Neață Eugen PSD NU
86. Niță Nicu PSD NU
87. Nosa Iuliu PSD NU
88. Olar Corneliu PNL DA
89. Oprea Dumitru PNL DA
90. Oteșanu Daniela PSD NU
91. Pașcan Emil-Marius PMP DA
92. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
94. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
95. Pop Andrei PSD NU
96. Popa Florin PSD NU
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
98. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
99. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
100. Prună Cristina-Mădălina USR DA
101. Radu Anișoara PSD NU
102. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
103. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
104. Răduț Violeta PSD NU
105. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
106. Roman Florin-Claudiu PNL DA
107. Roman Ioan Sorin PSD NU
108. Romanescu Cristinel PNL DA
109. Roșca Lucreția PSD NU
110. Rotaru Alexandru PSD NU
111. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
112. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
113. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
114. Seres Dénes UDMR NU
115. Simion Lucian-Eduard PSD NU
116. Simionca Ionuț PMP DA
117. Simonis Alfred - Robert PSD NU
118. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
119. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
120. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
121. Stancu Florinel PSD NU
122. Stănescu Alexandru PSD NU
123. Suciu Matei PSD NU
124. Șarapatin Elvira PSD NU
125. Șotcan Theodora PSD NU
126. Șovăială Constantin PNL DA
127. Ștefan Corneliu PSD NU
128. Ștefan Ion PNL DA
129. Teiș Alina PSD NU
130. Terea Ioan PSD NU
131. Todor Adrian PSD NU
132. Toma Ilie PSD NU
133. Tripa Florin-Dan PSD NU
134. Tudor Beatrice PSD NU
135. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
136. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
137. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
138. Vasile Daniel Minoritati NU
139. Vîrză Mihăiță PSD NU
140. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
141. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
142. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
143. Zainea Cornel USR DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 decembrie 2018, 4:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro