Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 11:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 11:11

Subiect vot: Amendament respins
PL 391/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.48/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 61 32 20 7 7 7 8 2
- voturi pentru (DA):44 1 32 2 - - 7 1 1
- voturi împotrivă (NU):98 60 - 17 7 7 - 6 1
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Balint Liviu-Ioan PSD NU
5. Barna Ilie Dan USR NU
6. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
7. Bălănescu Alexandru PSD NU
8. Benga Tudor - Vlad USR NU
9. Bica Dănuț PNL DA
10. Bichineț Corneliu PMP DA
11. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
16. Budăi Marius-Constantin PSD NU
17. Buican Cristian PNL DA
18. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
19. Burciu Cristina PSD NU
20. Calista Mara-Daniela PNL DA
21. Calotă Florică Ică ALDE NU
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Cherecheș Viorica PNL DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR NU
29. Chiriac Viorel PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Cîtea Vasile PSD NU
32. Cocoș Vasile PSD NU
33. Cristache Cătălin PMP DA
34. Csoma Botond UDMR NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
36. Cupă Ion ALDE NU
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dehelean Silviu USR NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD NU
40. Dobre Mircea-Titus PSD NU
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dunava Costel Neculai PSD NU
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR NU
48. Farago Petru UDMR NU
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
51. Furtună Mirela PSD NU
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilă Camelia PSD NU
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
55. Gheorghe Tinel PNL DA
56. Gheorghiu Bogdan PNL DA
57. Gherman Dumitru PSD NU
58. Ghilea Găvrilă PNL DA
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Gudu Vasile PNL DA
61. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
62. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
63. Iancu Marius-Ionel PSD NU
64. Ibram Iusein Minoritati NU
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
66. Ion Stelian-Cristian USR NU
67. Ionescu George PNL DA
68. Ioniță Antoneta PNL DA
69. Iordache Florin PSD NU
70. Itu Cornel PSD NU
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
72. Lazăr Sorin PSD NU
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
74. Longher Victoria Minoritati NU
75. Lovin Dumitru ALDE NU
76. Lungu Tudorița PNL DA
77. Lupescu Dumitru USR NU
78. Macovei Silviu Nicu PSD NU
79. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
80. Marica Petru-Sorin PSD NU
81. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
82. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
83. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
84. Movilă Petru PMP DA
85. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
86. Neață Eugen PSD DA
87. Nicoară Romeo Florin PNL DA
88. Niță Nicu PSD NU
89. Nosa Iuliu PSD NU
90. Olar Corneliu PNL DA
91. Oprea Dumitru PNL DA
92. Oteșanu Daniela PSD NU
93. Pană Adriana-Doina PSD NU
94. Pașcan Emil-Marius PMP DA
95. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
96. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
97. Pop Andrei PSD NU
98. Pop Tudor Rareș USR NU
99. Popa Florin PSD NU
100. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
101. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
102. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
103. Prună Cristina-Mădălina USR NU
104. Radu Anișoara PSD NU
105. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
106. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
107. Răduț Violeta PSD NU
108. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
109. Roman Florin-Claudiu PNL DA
110. Roman Ioan Sorin PSD NU
111. Roșca Lucreția PSD NU
112. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
113. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
114. Seres Dénes UDMR NU
115. Simion Lucian-Eduard PSD NU
116. Simionca Ionuț PMP DA
117. Simonis Alfred - Robert PSD NU
118. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
119. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
120. Stancu Florinel PSD NU
121. Stănescu Alexandru PSD NU
122. Suciu Matei PSD NU
123. Șarapatin Elvira PSD NU
124. Șotcan Theodora PSD NU
125. Șovăială Constantin PNL DA
126. Ștefan Corneliu PSD NU
127. Ștefan Ion PNL DA
128. Tabugan Ion - NU
129. Teiș Alina PSD NU
130. Terea Ioan PSD NU
131. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
132. Toma Ilie PSD NU
133. Tudor Beatrice PSD NU
134. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
135. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
136. Varga Glad-Aurel PNL DA
137. Varga Vasile PNL DA
138. Vasile Daniel Minoritati NU
139. Vîrză Mihăiță PSD NU
140. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
141. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
142. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
143. Zainea Cornel USR NU
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 2:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro