Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 11:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 11:23

Subiect vot: Amendament respins
PL 391/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.48/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:148 70 30 20 10 8 3 6 1
- voturi pentru (DA):54 1 29 18 - - 3 2 1
- voturi împotrivă (NU):91 69 1 1 10 8 - 2 -
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Avram Constantin ALDE NU
4. Balan Ioan PNL DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD NU
6. Barna Ilie Dan USR DA
7. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
8. Bălănescu Alexandru PSD NU
9. Benedek Zacharie UDMR NU
10. Benga Tudor - Vlad USR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
14. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Bulai Iulian USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PSD NU
24. Calotă Florică Ică ALDE NU
25. Căciulă Aurel PSD NU
26. Călin Ion PSD NU
27. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Cherecheș Viorica PNL DA
31. Chichirău Cosette-Paula USR DA
32. Chiriac Viorel PSD NU
33. Ciocan Dan PSD NU
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
35. Cîtea Vasile PSD NU
36. Cosma Lavinia-Corina USR DA
37. Csoma Botond UDMR NU
38. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
39. Cupă Ion ALDE NU
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dinu Cristina-Elena PSD NU
42. Dobre Mircea-Titus PSD NU
43. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
45. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Dunava Costel Neculai PSD NU
48. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
49. Erdei Dolóczki István UDMR NU
50. Farago Petru UDMR NU
51. Fădor Angelica PNL DA
52. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
53. Floroiu Ionel PSD NU
54. Furtună Mirela PSD NU
55. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
56. Gavrilă Camelia PSD NU
57. Găină Mihăiță PSD NU
58. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
59. Gheorghe Tinel PNL DA
60. Gheorghiu Bogdan PNL DA
61. Gherman Dumitru PSD NU
62. Ghilea Găvrilă PNL DA
63. Ghinea Cristian USR DA
64. Giugea Nicolae PNL DA
65. Gudu Vasile PNL DA
66. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
67. Iancu Marius-Ionel PSD NU
68. Ibram Iusein Minoritati DA
69. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
70. Ionescu George PNL DA
71. Ioniță Antoneta PNL DA
72. Iordache Florin PSD NU
73. Itu Cornel PSD NU
74. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
75. Korodi Attila UDMR NU
76. Lazăr Sorin PSD NU
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Lovin Dumitru ALDE NU
79. Lupașcu Costel PSD NU
80. Lupescu Dumitru USR -
81. Macovei Silviu Nicu PSD DA
82. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
83. Marica Petru-Sorin PSD NU
84. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
85. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
86. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
87. Mînzatu Roxana PSD NU
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
89. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
90. Neață Eugen PSD NU
91. Niță Nicu PSD NU
92. Nosa Iuliu PSD NU
93. Olar Corneliu PNL DA
94. Oprea Dumitru PNL DA
95. Oteșanu Daniela PSD NU
96. Pană Adriana-Doina PSD NU
97. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
98. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
99. Pop Andrei PSD NU
100. Pop Tudor Rareș USR DA
101. Popa Florin PSD NU
102. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
103. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
104. Prună Cristina-Mădălina USR DA
105. Radu Anișoara PSD NU
106. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
107. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
108. Răduț Violeta PSD NU
109. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
110. Roman Florin-Claudiu PNL DA
111. Roman Ioan Sorin PSD NU
112. Romanescu Cristinel PNL DA
113. Roșca Lucreția PSD NU
114. Rotaru Alexandru PSD NU
115. Seres Dénes UDMR NU
116. Simion Lucian-Eduard PSD NU
117. Simionca Ionuț PMP DA
118. Simonis Alfred - Robert PSD NU
119. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
120. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
121. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
122. Stancu Florinel PSD NU
123. Stănescu Alexandru PSD NU
124. Suciu Matei PSD NU
125. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
126. Șarapatin Elvira PSD NU
127. Șotcan Theodora PSD NU
128. Șovăială Constantin PNL DA
129. Ștefan Corneliu PSD NU
130. Ștefan Ion PNL DA
131. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
132. Teiș Alina PSD NU
133. Terea Ioan PSD NU
134. Toma Ilie PSD NU
135. Tudor Beatrice PSD NU
136. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
137. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
138. Varga Glad-Aurel PNL DA
139. Varga Vasile PNL DA
140. Vasile Daniel Minoritati NU
141. Vîrză Mihăiță PSD NU
142. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
143. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
144. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
146. Weber Mihai PSD NU
147. Zainea Cornel USR DA
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 noiembrie 2018, 12:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro