Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 11:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 11:05

Subiect vot: PL-391/2017 Text initial
PL 391/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.48/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:143 68 31 19 6 5 5 8 1
- voturi pentru (DA):86 68 - - 6 5 1 6 -
- voturi împotrivă (NU):54 - 29 19 - - 4 1 1
- abțineri:3 - 2 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Balint Liviu-Ioan PSD DA
4. Barna Ilie Dan USR NU
5. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
6. Bălănescu Alexandru PSD DA
7. Benga Tudor - Vlad USR NU
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP DA
10. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
11. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
12. Bodea Marius PNL NU
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
15. Budăi Marius-Constantin PSD DA
16. Buican Cristian PNL NU
17. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
18. Burciu Cristina PSD DA
19. Calista Mara-Daniela PNL NU
20. Calotă Florică Ică ALDE DA
21. Căciulă Aurel PSD DA
22. Călin Ion PSD DA
23. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
24. Cherecheș Florica PNL NU
25. Cherecheș Viorica PNL NU
26. Chichirău Cosette-Paula USR NU
27. Chiriac Viorel PSD DA
28. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
29. Cîtea Vasile PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cristache Cătălin PMP NU
33. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
34. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
35. Cupă Ion ALDE DA
36. Cupșa Ioan PNL NU
37. Dehelean Silviu USR NU
38. Dinu Cristina-Elena PSD DA
39. Dobre Mircea-Titus PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Drulă Cătălin USR NU
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL NU
49. Furtună Mirela PSD DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
53. Gheorghiu Bogdan PNL NU
54. Gherman Dumitru PSD DA
55. Ghilea Găvrilă PNL NU
56. Giugea Nicolae PNL NU
57. Gudu Vasile PNL NU
58. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
59. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
60. Iancu Marius-Ionel PSD DA
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
63. Ion Stelian-Cristian USR NU
64. Ionescu George PNL NU
65. Ioniță Antoneta PNL NU
66. Iordache Florin PSD DA
67. Itu Cornel PSD DA
68. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
69. Lazăr Sorin PSD DA
70. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
71. Longher Victoria Minoritati DA
72. Lovin Dumitru ALDE DA
73. Lupescu Dumitru USR NU
74. Macovei Silviu Nicu PSD DA
75. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
76. Marica Petru-Sorin PSD DA
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
79. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
80. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
81. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
82. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
83. Neagu Nicolae PNL NU
84. Neață Eugen PSD DA
85. Niță Nicu PSD DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Olar Corneliu PNL NU
88. Oprea Dumitru PNL NU
89. Oteșanu Daniela PSD DA
90. Pașcan Emil-Marius PMP NU
91. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
92. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
93. Pop Andrei PSD DA
94. Popa Florin PSD DA
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
97. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
98. Prună Cristina-Mădălina USR NU
99. Radu Anișoara PSD DA
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
101. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
102. Răduț Violeta PSD DA
103. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
104. Roman Florin-Claudiu PNL NU
105. Roman Ioan Sorin PSD DA
106. Romanescu Cristinel PNL NU
107. Roșca Lucreția PSD DA
108. Rotaru Alexandru PSD DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
112. Seres Dénes UDMR DA
113. Simion Lucian-Eduard PSD DA
114. Simionca Ionuț PMP NU
115. Simonis Alfred - Robert PSD DA
116. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
117. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
118. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
119. Stancu Florinel PSD DA
120. Stănescu Alexandru PSD DA
121. Suciu Matei PSD DA
122. Șarapatin Elvira PSD DA
123. Șotcan Theodora PSD DA
124. Șovăială Constantin PNL NU
125. Ștefan Corneliu PSD DA
126. Ștefan Ion PNL NU
127. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
128. Teiș Alina PSD DA
129. Terea Ioan PSD DA
130. Todor Adrian PSD DA
131. Toma Ilie PSD DA
132. Tripa Florin-Dan PSD DA
133. Tudor Beatrice PSD DA
134. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
135. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
136. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
137. Vasile Daniel Minoritati DA
138. Vîrză Mihăiță PSD DA
139. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
140. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
141. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
142. Zainea Cornel USR NU
143. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 18:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro