Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 11:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 11:11

Subiect vot: Pl-x 391/2017 - Text initial
PL 391/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.48/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:144 66 33 18 7 7 7 5 1
- voturi pentru (DA):99 66 - 16 7 7 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):44 - 33 2 - - 7 1 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Avram Constantin ALDE DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Barna Ilie Dan USR DA
6. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
7. Bălănescu Alexandru PSD DA
8. Benga Tudor - Vlad USR DA
9. Bica Dănuț PNL NU
10. Bichineț Corneliu PMP NU
11. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Bodea Marius PNL NU
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Budăi Marius-Constantin PSD DA
17. Buican Cristian PNL NU
18. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
19. Burciu Cristina PSD DA
20. Calista Mara-Daniela PNL NU
21. Calotă Florică Ică ALDE DA
22. Căciulă Aurel PSD DA
23. Călin Ion PSD DA
24. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
25. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
26. Cherecheș Florica PNL NU
27. Cherecheș Viorica PNL NU
28. Chichirău Cosette-Paula USR DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
31. Cîtea Vasile PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Cristache Cătălin PMP NU
35. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
36. Cupă Ion ALDE DA
37. Cupșa Ioan PNL NU
38. Dehelean Silviu USR DA
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dobre Mircea-Titus PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL NU
42. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL NU
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Furtună Mirela PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
54. Gheorghe Tinel PNL NU
55. Gheorghiu Bogdan PNL NU
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL NU
58. Giugea Nicolae PNL NU
59. Gudu Vasile PNL NU
60. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
61. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
62. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
63. Iancu Marius-Ionel PSD DA
64. Ibram Iusein Minoritati DA
65. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
66. Ionescu George PNL NU
67. Ioniță Antoneta PNL NU
68. Iordache Florin PSD DA
69. Itu Cornel PSD DA
70. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
71. Lazăr Sorin PSD DA
72. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
73. Lovin Dumitru ALDE DA
74. Lungu Tudorița PNL NU
75. Macovei Silviu Nicu PSD DA
76. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
77. Marica Petru-Sorin PSD DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
79. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
82. Movilă Petru PMP NU
83. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
84. Neață Eugen PSD DA
85. Nicoară Romeo Florin PNL NU
86. Niță Nicu PSD DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Olar Corneliu PNL NU
89. Oprea Dumitru PNL NU
90. Oteșanu Daniela PSD DA
91. Pană Adriana-Doina PSD DA
92. Pașcan Emil-Marius PMP NU
93. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
94. Pop Andrei PSD DA
95. Pop Tudor Rareș USR DA
96. Popa Florin PSD DA
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
98. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
99. Prună Cristina-Mădălina USR DA
100. Radu Anișoara PSD DA
101. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
102. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
103. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
104. Răduț Violeta PSD DA
105. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
106. Roman Florin-Claudiu PNL NU
107. Roman Ioan Sorin PSD DA
108. Roșca Lucreția PSD DA
109. Rotaru Alexandru PSD DA
110. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
111. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
112. Seres Dénes UDMR DA
113. Simion Lucian-Eduard PSD DA
114. Simionca Ionuț PMP NU
115. Simonis Alfred - Robert PSD DA
116. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
117. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
118. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
119. Stancu Florinel PSD DA
120. Stănescu Alexandru PSD DA
121. Suciu Matei PSD DA
122. Șarapatin Elvira PSD DA
123. Șotcan Theodora PSD DA
124. Șovăială Constantin PNL NU
125. Ștefan Corneliu PSD DA
126. Ștefan Ion PNL NU
127. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
128. Teiș Alina PSD DA
129. Terea Ioan PSD DA
130. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
131. Toma Ilie PSD DA
132. Tudor Beatrice PSD DA
133. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
134. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
135. Varga Glad-Aurel PNL NU
136. Varga Vasile PNL NU
137. Vasile Daniel Minoritati DA
138. Vîrză Mihăiță PSD DA
139. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
140. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
141. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
142. Weber Mihai PSD DA
143. Zainea Cornel USR DA
144. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 septembrie 2018, 20:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro