Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:41 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
PL 683/2006 pentru modificarea Legii nr.317/2004 privind Consiliul Superior al Magistraturii
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:248 77 56 21 42 17 14 10 11
- voturi pentru (DA):152 2 55 3 42 17 14 10 9
- voturi împotrivă (NU):94 75 - 18 - - - - 1
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD NU
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD NU
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD NU
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM NU
17. Baban Ștefan PRM NU
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Băeșu George PSD NU
21. Bănicioiu Nicolae PSD NU
22. Bejinariu Eugen PSD NU
23. Bentu Dumitru PSD NU
24. Bivolaru Ioan PSD NU
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD NU
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD NU
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM NU
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD NU
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD NU
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD NU
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD NU
48. Chiș Filonaș PSD NU
49. Cindrea Ioan PSD NU
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - Abținere
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM NU
56. Constantinescu Viorel PSD NU
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD NU
59. Diaconescu Marin PRM DA
60. Diaconescu Renică PC DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD NU
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD NU
64. Dragomir Dumitru PRM NU
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
67. Drețcanu Doina Micșunica PSD NU
68. Dumitrescu Cristian-Sorin PSD NU
69. Dumitrescu Liana Minoritati DA
70. Dumitrescu Zamfir - DA
71. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
72. Dumitriu Mihai PSD NU
73. Dumitru Ion PSD NU
74. Dușa Mircea PSD NU
75. Duțu Stelian PD-L DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Faina Constantin PC DA
78. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
79. Fenechiu Relu PNL DA
80. Firczak Gheorghe Minoritati DA
81. Florea Damian PC DA
82. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
83. Furo Iuliu Ioan PRM NU
84. Gabor Gheorghe PNL DA
85. Găleteanu Monalisa PSD NU
86. Georgescu Filip PSD NU
87. Gerea Andrei Dominic PNL DA
88. Gheorghe Valeriu PNL DA
89. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
90. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
91. Ghișe Ioan - DA
92. Godja Petru PSD NU
93. Grigore Dan PD-L DA
94. Grosaru Mircea Minoritati DA
95. Gubandru Aurel PSD NU
96. Gușă Cozmin Horea - NU
97. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
98. Hanganu Romeo Octavian PC DA
99. Hellvig Eduard Raul PC DA
100. Hoban Ioan PNL DA
101. Iancu Iulian PSD NU
102. Ibram Iusein Minoritati DA
103. Igaș Traian Constantin PD-L DA
104. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
105. Ionescu Daniel PSD NU
106. Iordache Florin PSD NU
107. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
108. Iriza Marius PRM NU
109. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
110. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
111. Kovacs Attila UDMR DA
112. Lakatos Petru UDMR DA
113. Lambrino Radu PD-L DA
114. Lificiu Petru - DA
115. Liga Dănuț PD-L DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Luchian Ion PNL DA
118. Macaleți Costică PSD NU
119. Man Mircea PD-L DA
120. Manda Iulian Claudiu PSD NU
121. Manolescu Oana Minoritati DA
122. Marian Dan Mihai PNL -
123. Marin Constantin PSD DA
124. Martin Eduard-Stelian PSD NU
125. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
126. Máté András-Levente UDMR DA
127. Matei Cătălin Lucian PSD NU
128. Mazăre Alexandru PSD NU
129. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
130. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD NU
131. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
132. Mătușa Tudor PRM NU
133. Meir Nati - DA
134. Merce Ilie PRM NU
135. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
136. Micula Cătălin PNL DA
137. Mihei Andrian-Sirojea - DA
138. Mircea Costache PRM NU
139. Mironescu Laurențiu PD-L DA
140. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
141. Mitrea Manuela PSD NU
142. Mitrea Miron Tudor PSD NU
143. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
144. Mînzînă Ion PRM NU
145. Mocanu Alexandru PD-L DA
146. Mocanu Vasile PSD NU
147. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
148. Mocioalcă Ion PSD NU
149. Moisoiu Adrian PRM NU
150. Moldovan Emil Radu PSD NU
151. Momanu Corneliu PNL DA
152. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
153. Movilă Petru PD-L DA
154. Munteanu Ioan PSD NU
155. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD NU
156. Nassar Rodica PSD NU
157. Năstase Adrian PSD NU
158. Nechita Aurel PSD NU
159. Nica Dan PSD NU
160. Nicolicea Eugen PSD NU
161. Nicula Vasile Cosmin PSD NU
162. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
163. Nițulescu Teodor PRM DA
164. Nosa Iuliu PSD NU
165. Oancea Viorel PNL DA
166. Olarean Aurel PD-L DA
167. Olteanu Bogdan PNL DA
168. Oprea Gabriel PSD NU
169. Ovidenie Costel - DA
170. Pardău Dumitru PNL DA
171. Paveliu Marian Sorin PNL DA
172. Petrea Constantin PD-L DA
173. Ponta Victor-Viorel PSD NU
174. Pop Claudiu Adrian PSD NU
175. Popa Cornel PNL DA
176. Popa Daniela PC DA
177. Popescu Florin Aurelian PNL DA
178. Popescu Ionica Constanța PC DA
179. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
180. Preda Cezar-Florin PD-L DA
181. Preda Ion PNL DA
182. Pruteanu Vasile PNL DA
183. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
184. Pupeză Viorel PSD NU
185. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
186. Pușcă Mircea Valer PNL DA
187. Puzdrea Dumitru PD-L DA
188. Racoceanu Viorel PD-L DA
189. Raicu Romeo Marius PD-L DA
190. Rădulescu Cristian PD-L DA
191. Rogin Marius PD-L DA
192. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
193. Rus Ioan Aurel PRM NU
194. Sanda Victor PSD NU
195. Sandu Gabriel PNL DA
196. Sandu-Capră Mihai PNL DA
197. Sasu Ion PSD NU
198. Săniuță Marian-Florian PSD NU
199. Săpunaru Nini PNL DA
200. Sârb Gheorghe PD-L DA
201. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
202. Scutaru Adrian George PNL DA
203. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sirețeanu Mihail PSD NU
206. Sóki Béla UDMR DA
207. Soporan Vasile Filip PSD NU
208. Stan Ioan PSD NU
209. Stan Ion PSD NU
210. Stativă Irinel Ioan PSD NU
211. Stănișoară Mihai PD-L DA
212. Stoica Ion - DA
213. Străchinaru Petre PD-L DA
214. Strungă Emil PNL DA
215. Szekely Levente Csaba UDMR DA
216. Știrbeț Cornel PNL DA
217. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
218. Știreanu Octavian PSD NU
219. Știucă Alecsandru PSD NU
220. Tabără Valeriu PD-L DA
221. Tamás Sándor UDMR DA
222. Tărniceru Petru PSD NU
223. Timar Liviu PSD NU
224. Timiș Ioan PNL DA
225. Todoran Pavel PSD NU
226. Toma Horia-Victor PNL DA
227. Toró Tiberiu UDMR DA
228. Tudor Constantin PC DA
229. Tudose Mihai PSD NU
230. Turcan Raluca PNL DA
231. Țundrea Ioan PC DA
232. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
233. Ujeniuc Dragoș PNL DA
234. Ungureanu Petre PNL DA
235. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD NU
236. Ursărescu Dorinel PNL DA
237. Varga Attila UDMR DA
238. Vasile Aurelia PSD NU
239. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
240. Vălean Adina Ioana PNL DA
241. Văsioiu Horia PD-L DA
242. Vlase Petru Gabriel PSD NU
243. Vlădoiu Aurel PSD DA
244. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
245. Voinea Florea PSD NU
246. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
247. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
248. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 3:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro