Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 12:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 12:27

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 358/2017 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.30/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.207/2015 privind Codul de procedură fiscală
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 127 53 27 16 12 13 16 7
- voturi pentru (DA):225 127 51 - 16 12 1 16 2
- voturi împotrivă (NU):43 - - 27 - - 11 - 5
- abțineri:3 - 2 - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - NU
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
64. Cosma Lavinia-Corina USR NU
65. Cristache Cătălin PMP NU
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
81. Drulă Cătălin USR NU
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL Abținere
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Ghinea Cristian USR NU
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Goga Octavian PSD DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR NU
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Mocanu Adrian PMP DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
147. Movilă Petru PMP NU
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neagu Nicolae PNL DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
154. Nicoară Romeo Florin PNL DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL DA
160. Olteanu Daniel PNL DA
161. Oprea Dumitru PNL DA
162. Oros Nechita-Adrian PNL DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP NU
167. Pau Radu - Adrian PSD DA
168. Petcu Toma-Florin ALDE DA
169. Petrea Gabriel PSD DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
173. Ponta Victor-Viorel - NU
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Georgian PSD DA
176. Pop Tudor Rareș USR NU
177. Popa Florin PSD DA
178. Popa Mihai Valentin PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
181. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
182. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
183. Preda Cezar-Florin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR NU
188. Radu Anișoara PSD DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
191. Rădulescu Alexandru PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Romanescu Cristinel PNL DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Alexandru PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Simionca Ionuț PMP Abținere
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
216. Stan Viorel PSD DA
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL DA
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL DA
234. Ștefan Viorel PSD DA
235. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
243. Toma Ilie PSD DA
244. Tomac Eugen PMP NU
245. Trăilă Cristina PNL Abținere
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Tudose Mihai PSD DA
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
251. Tușa Adriana Diana PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
253. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
254. Varga Glad-Aurel PNL DA
255. Varga Vasile PNL DA
256. Vasile Daniel Minoritati DA
257. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL DA
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
266. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
267. Vosganian Varujan ALDE DA
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR NU
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 22:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro