Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
21
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 216/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.248/2005 privind regimul liberei circulații a cetățenilor români în străinătate
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:276 129 54 25 17 13 13 16 9
- voturi pentru (DA):276 129 54 25 17 13 13 16 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Goga Octavian PSD DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Kelemen Hunor UDMR DA
130. Korodi Attila UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Longher Victoria Minoritati DA
134. Lovin Dumitru ALDE DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocanu Adrian PMP DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Olteanu Daniel PNL DA
163. Oprea Dumitru PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP DA
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Petcu Toma-Florin ALDE DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Ponta Victor-Viorel - DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR DA
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Alexandru PSD DA
203. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
205. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
206. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
207. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
211. Simion Lucian-Eduard PSD DA
212. Simionca Ionuț PMP DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Spânu Ion PSD DA
218. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
219. Stan Viorel PSD DA
220. Stancu Florinel PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
226. Suciu Matei PSD DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șarapatin Elvira PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șotcan Theodora PSD DA
234. Șovăială Constantin PNL DA
235. Ștefan Corneliu PSD DA
236. Ștefan Ion PNL DA
237. Ștefan Viorel PSD DA
238. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tabugan Ion - DA
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Teiș Alina PSD DA
243. Terea Ioan PSD DA
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Todor Adrian PSD DA
246. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
247. Toma Ilie PSD DA
248. Tomac Eugen PMP DA
249. Trăilă Cristina PNL DA
250. Tripa Florin-Dan PSD DA
251. Tudor Beatrice PSD DA
252. Tudose Mihai PSD DA
253. Turcan Raluca PNL DA
254. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
257. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
258. Varga Glad-Aurel PNL DA
259. Varga Vasile PNL DA
260. Vasile Daniel Minoritati DA
261. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
262. Văcaru Alin Vasile - DA
263. Velcea Nicolae PSD DA
264. Vexler Silviu Minoritati DA
265. Vișan George-Gabriel PSD DA
266. Vîlceanu Dan PNL DA
267. Vîrză Mihăiță PSD DA
268. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
272. Vosganian Varujan ALDE DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zainea Cornel USR DA
276. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 iulie 2018, 5:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro