Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 12:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 12:34

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 142/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.7/2018 pentru modificarea Legii nr.54/2016 privind asigurarea de la bugetul de stat, prin bugetul Ministerului Sănătății, a sumelor necesare acoperirii plății TVA aferente bunurilor și serviciilor achiziționate în cadrul Programului privind reducerea poverii tuberculozei în România, prin reformarea sistemului de control al tuberculozei și consolidarea gestionării tuberculozei rezistente la medicamente, prin asigurarea accesului universal la diagnostic și tratament și abordarea nevoilor grupurilor de populație cu risc, pentru perioada 1 aprilie 2015-31 martie 2018, implementat de Fundația Romanian Angel Appeal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:275 128 53 27 16 13 13 16 9
- voturi pentru (DA):275 128 53 27 16 13 13 16 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Ghinea Cristian USR DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Goga Octavian PSD DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocanu Adrian PMP DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL DA
162. Olteanu Daniel PNL DA
163. Oprea Dumitru PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Pambuccian Varujan Minoritati DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP DA
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Petcu Toma-Florin ALDE DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PSD DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Ponta Victor-Viorel - DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR DA
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
194. Rădulescu Alexandru PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Alexandru PSD DA
203. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
205. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
206. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
207. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
211. Simion Lucian-Eduard PSD DA
212. Simionca Ionuț PMP DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Spânu Ion PSD DA
218. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
219. Stan Viorel PSD DA
220. Stancu Florinel PSD DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
226. Suciu Matei PSD DA
227. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
228. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
229. Szabó Ödön UDMR DA
230. Șarapatin Elvira PSD DA
231. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
232. Șimon Gheorghe PSD DA
233. Șotcan Theodora PSD DA
234. Ștefan Corneliu PSD DA
235. Ștefan Ion PNL DA
236. Ștefan Viorel PSD DA
237. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
238. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
239. Tabugan Ion - DA
240. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
241. Teiș Alina PSD DA
242. Terea Ioan PSD DA
243. Tîlvăr Angel PSD DA
244. Todor Adrian PSD DA
245. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Tomac Eugen PMP DA
248. Trăilă Cristina PNL DA
249. Tripa Florin-Dan PSD DA
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Tudose Mihai PSD DA
252. Turcan Raluca PNL DA
253. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
254. Tușa Adriana Diana PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Varga Glad-Aurel PNL DA
258. Varga Vasile PNL DA
259. Vasile Daniel Minoritati DA
260. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
261. Văcaru Alin Vasile - DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL DA
266. Vîrză Mihăiță PSD DA
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlase Petru Gabriel PSD DA
269. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
270. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
271. Vosganian Varujan ALDE DA
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zainea Cornel USR DA
275. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 iulie 2018, 2:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro