Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 12:37 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 12:37

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 391/2017 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.48/2017 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.196/2005 privind Fondul pentru mediu
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:272 128 53 26 16 13 13 16 7
- voturi pentru (DA):173 128 - - 16 13 - 13 3
- voturi împotrivă (NU):90 - 50 25 - - 13 - 2
- abțineri:9 - 3 1 - - - 3 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL NU
31. Bodea Marius PNL NU
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL NU
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL NU
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL NU
53. Cherecheș Viorica PNL NU
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
64. Cristache Cătălin PMP NU
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL NU
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL NU
89. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
90. Florea Damian PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati Abținere
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
101. Gheorghe Tinel PNL NU
102. Gheorghiu Bogdan PNL NU
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL NU
106. Ghinea Cristian USR NU
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL NU
109. Goga Octavian PSD DA
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR NU
123. Ionescu George PNL NU
124. Ioniță Antoneta PNL NU
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR NU
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
142. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocanu Adrian PMP NU
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
149. Movilă Petru PMP NU
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
153. Neagu Nicolae PNL NU
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
156. Nicoară Romeo Florin PNL NU
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai ALDE DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Olar Corneliu PNL NU
162. Oprea Dumitru PNL Abținere
163. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP NU
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Petcu Toma-Florin ALDE DA
170. Petrea Gabriel PSD DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Pop Andrei PSD DA
176. Pop Tudor Rareș USR NU
177. Popa Florin PSD DA
178. Popa Mihai Valentin PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
181. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
182. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
183. Preda Cezar-Florin PNL NU
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
187. Prună Cristina-Mădălina USR NU
188. Radu Anișoara PSD DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
191. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
192. Rădulescu Alexandru PSD DA
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
196. Roman Florin-Claudiu PNL NU
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Romanescu Cristinel PNL NU
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
203. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Simionca Ionuț PMP NU
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Spânu Ion PSD DA
216. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
217. Stan Viorel PSD DA
218. Stancu Florinel PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
222. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
223. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
224. Suciu Matei PSD DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șarapatin Elvira PSD DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șotcan Theodora PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL NU
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL NU
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
237. Tabugan Ion - DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teiș Alina PSD DA
240. Terea Ioan PSD DA
241. Tîlvăr Angel PSD DA
242. Todor Adrian PSD DA
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
244. Toma Ilie PSD DA
245. Tomac Eugen PMP NU
246. Trăilă Cristina PNL NU
247. Tripa Florin-Dan PSD DA
248. Tudor Beatrice PSD DA
249. Tudose Mihai PSD DA
250. Turcan Raluca PNL NU
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
254. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
255. Varga Glad-Aurel PNL NU
256. Varga Vasile PNL NU
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Velcea Nicolae PSD DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vișan George-Gabriel PSD DA
262. Vîlceanu Dan PNL NU
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
265. Vlase Petru Gabriel PSD DA
266. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
267. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
268. Vosganian Varujan ALDE DA
269. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zainea Cornel USR NU
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 noiembrie 2018, 13:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro