Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 12:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 12:40

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 95/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.101/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.278/2013 privind emisiile industriale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:269 128 51 27 17 12 12 15 7
- voturi pentru (DA):266 127 50 26 17 12 12 15 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 - 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR -
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Furic Iarco Minoritati DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Ghinea Cristian USR DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Goga Octavian PSD DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Ioniță Antoneta PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocanu Adrian PMP DA
145. Mocioalcă Ion PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL DA
161. Olteanu Daniel PNL DA
162. Oprea Dumitru PNL DA
163. Oros Nechita-Adrian PNL -
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP DA
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Petcu Toma-Florin ALDE DA
170. Petrea Gabriel PSD DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Georgian PSD DA
176. Pop Tudor Rareș USR DA
177. Popa Florin PSD DA
178. Popa Mihai Valentin PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Preda Cezar-Florin PNL DA
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Radu Anișoara PSD DA
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
189. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
190. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
191. Rădulescu Alexandru PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Florin-Claudiu PNL DA
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Romanescu Cristinel PNL DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Alexandru PSD Abținere
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stan Viorel PSD DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
222. Suciu Matei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șarapatin Elvira PSD DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șotcan Theodora PSD DA
230. Șovăială Constantin PNL DA
231. Ștefan Corneliu PSD DA
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
234. Tabugan Ion - DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teiș Alina PSD DA
237. Terea Ioan PSD DA
238. Tîlvăr Angel PSD DA
239. Todor Adrian PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Tomac Eugen PMP DA
243. Trăilă Cristina PNL DA
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
249. Tușa Adriana Diana PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
251. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
252. Varga Glad-Aurel PNL DA
253. Varga Vasile PNL DA
254. Vasile Daniel Minoritati DA
255. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
256. Velcea Nicolae PSD DA
257. Vexler Silviu Minoritati DA
258. Vișan George-Gabriel PSD DA
259. Vîlceanu Dan PNL DA
260. Vîrză Mihăiță PSD DA
261. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Vosganian Varujan ALDE DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 iunie 2019, 5:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro