Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.05.2018 > 12:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 23 mai 2018, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 147/2017 pentru modificarea și completarea Legii nr.47/1992 privind organizarea și funcționarea Curții Constituționale
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 129 51 27 17 12 13 15 7
- voturi pentru (DA):171 129 - 1 17 12 - 10 2
- voturi împotrivă (NU):91 - 50 26 - - 12 1 2
- abțineri:9 - 1 - - - 1 4 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - Abținere
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL NU
51. Cherecheș Viorica PNL NU
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
62. Cosma Lavinia-Corina USR NU
63. Cristache Cătălin PMP NU
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL NU
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR NU
73. Dehelean Silviu USR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL NU
89. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
90. Florea Damian PSD DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati Abținere
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
101. Gheorghe Tinel PNL NU
102. Gheorghiu Bogdan PNL NU
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL NU
106. Ghinea Cristian USR NU
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL NU
109. Goga Octavian PSD DA
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR NU
122. Ionescu George PNL NU
123. Ioniță Antoneta PNL NU
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mînzatu Roxana PSD DA
143. Mocanu Adrian PMP NU
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
147. Movilă Petru PMP NU
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
151. Neagu Nicolae PNL NU
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
154. Nicoară Romeo Florin PNL NU
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Mihai ALDE DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Olar Corneliu PNL NU
160. Oprea Dumitru PNL NU
161. Oros Nechita-Adrian PNL NU
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Pașcan Emil-Marius PMP NU
166. Petcu Toma-Florin ALDE DA
167. Petrea Gabriel PSD DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Petric Octavian PSD DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
172. Pop Andrei PSD DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR NU
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Mihai Valentin PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
179. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
180. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
181. Preda Cezar-Florin PNL NU
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
185. Prună Cristina-Mădălina USR NU
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
195. Roman Florin-Claudiu PNL NU
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Romanescu Cristinel PNL NU
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Alexandru PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Simionca Ionuț PMP NU
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
216. Stan Viorel PSD DA
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PMP NU
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
223. Suciu Matei PSD DA
224. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
225. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL NU
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL NU
234. Ștefan Viorel PSD DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
236. Tabugan Ion - DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
243. Toma Ilie PSD DA
244. Tomac Eugen PMP Abținere
245. Trăilă Cristina PNL NU
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Tudose Mihai PSD DA
249. Turcan Raluca PNL NU
250. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
251. Tușa Adriana Diana PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
253. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
254. Varga Glad-Aurel PNL NU
255. Varga Vasile PNL NU
256. Vasile Daniel Minoritati DA
257. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL NU
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
266. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
267. Vosganian Varujan ALDE DA
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
269. Weber Mihai PSD DA
270. Zainea Cornel USR NU
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 ianuarie 2021, 0:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro